rowerzysci mtb

i

Autor: arch. organizatora

Sezon dla wyścigów rowerowych rozpocznie się w Iławie

2022-04-20 13:47

Iława to właśnie tu Mazury Zachodnie otwierają się na turystów, ukazując swe piękno Krainy Tysiąca Jezior i to właśnie tu rozpocznie się siódmy sezon Milko Mazury MTB.

Miasteczko sportowe, start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na parkingu przy Centrum Turystyczno- Rekreacyjnym. Obiekt posiada ciekawą ofertę skierowaną do miłośników aktywnego wypoczynku m. in. krytą pływalnię, basen, zjeżdżalnie a na spragnionych regeneracji czeka sauna, łaźnia parowa, jacuzzi. 

Gospodarz cyklu - Iława, to miasto na styku lądu i wody położone nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce. W sezonie wypełnione jest śmiechem żeglarzy, a widok łopoczących żagli zachwyca również tych spacerujących brzegiem Jezioraka. Nie dziwi więc, że Zbigniew Nienacki upodobał sobie te tereny i akcja jego najsłynniejszych przygód Pana Samochodzika rozgrywa się właśnie w tych okolicach.

Sam wyścig inaugurujący sezon zapowiada się mocno interwałowo. Ubiegłoroczna trasa uległa niewielkiej modyfikacji ze względu na wichury. Na uczestników czeka dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy poprowadzone wzdłuż brzegów pięciu jezior położonych na terenie Nadleśnictwa Iława i Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Pierwsza runda liczy ok. 38 km i ma 530 metrów przewyższenia, druga runda to 20 km odcinek z sumą przewyższeń oscylującą w granicach ok. 420 m.

Do wyboru trzy dystanse w niedzielę

  • Hobby (38,5 km),
  • Expert (58,5 km)
  • Pro (78,5 km)

oraz sobotni dystans

  • FUN (10,7 km),

który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Iławę turystów.

Do udziału w wyścigach zapraszamy też miłośników rowerów elektrycznych, którzy będą mogli sprawdzić się w Electofun E-Bike Race. Rywalizacja E-bike’ów rozegrana zostanie podczas wyścigu HOBBY. Do startu dopuszczone zostaną rowery typu „Pedelec”, którego napęd działa tylko wtedy, gdy rowerzysta pedałuje, rowery o maksymalnej mocy silnika 500W, która jest zmniejszana stopniowo do zera po przekroczeniu 25km/h. Wyścig zostanie rozegrany dla kategorii: Kobiety Open i Mężczyźni Open.

Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach i młodzieży. Sobota dedykowana będzie adeptom szkółek kolarskich rywalizujących w Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich a w niedziela  najmłodszym w ramach Łaciate Junior Strider Race.  Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza w formie elektronicznej na stronie organizatora lub w dniu wyścigu w Biurze Zawodów.

Cały składa się z 10 etapów. Dwa tygodnie później Milko Mazury MTB zadebiutuje w Kwidzynie. Będzie to okazja do spróbowania swoich nie tylko w wyścigach, ale też na Arenie XC, która zostanie oficjalnie otwarta. Kolejne edycje odbędą się w Pieckach, Mrągowie, Mikołajkach, Pasymiu, Giżycku, Rynie, Starych Jabłonkach.

Szczegóły dotyczące wyścigu w komunikacie startowym: https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/86

Zapisy on-line prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl.

Rzeżucha – dlaczego warto ją hodować i jeść przez cały rok?
mtb milko ilawa 2022 mapa

i

Autor: mat organizatora Link: Kliknij by powiększyć

Utrudnienia w ruchu 24 kwietnia 

W sobotę i niedzielę nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu w godz. 9 - 15.

Do kierowców i pieszych apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność i stosowanie się do znaków oraz poleceń kierujących ruchem oraz zapraszamy do kibicowania.

Więzienna grypsera. Znasz te słowa? Niektórych używasz codziennie [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Klawisz to inaczej: