rycerze

i

Autor: pixabay.com

Rycerze na zamku w Szymbarku. To będzie największa impreza w Polsce

2020-02-06 14:12

W sierpniu ma odbyć się Międzynarodowy Festiwal Rycerski na zamku w Szymbarku. To pomysł nowego właściciel tego obiektu Grzegorza Słyszyka.

W urzędzie gminy Iława odbyło się właśnie pierwsze, robocze spotkanie dotyczące tej imprezy. Swoim rozmachem ma ona przyćmić wszystkie podobne przedsięwzięcia na terenie kraju.

Na jej potrzeby na terenie zamku i zamkowego folwarku powstanie średniowieczna replika wioski oraz miejsce na turnieje i pokazy walk rycerskich - mówi wójt gminy Iława Krzysztof Haramciński. - Uczestnicy festiwalu skorzystają z warsztatów rzemiosła średniowiecznego, obejrzą też pokazy i będą uczyć się szermierki. Do tego organizator przygotowuje rekonstrukcję historyczną wojny trzynastoletniej. Program uzupełnią turniej łuczniczy i konny, degustacja potraw średniowiecznych według oryginalnych przepisów oraz festiwal muzyki dawnej.​

samorzad

i

Autor: W.Raczkowski

Jednocześnie trwają prace nad rewitalizacją zamku i terenu wokół niego.

Na odnowę zamku zamierzamy wydać nawet kilkanaście milionów - zdradza właściciel Grzegorza Słyszyka. - Zamek po odbudowaniu ma zmienić się w bardzo atrakcyjny hotel. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli ma być gotowy za 5 lat.

Międzynarodowy Festiwal Rycerski zaplanowano w Szymbarku na 22 sierpnia.

zamek

i

Autor: Jerzy Strzelecki/Wikipedia