Rowerowi Gwardziści razem z mieszkańcami tak świętowali Dzień Kobiet w Iławie [AUDIO]

2021-03-08 13:27

Zgodnie z obietnicami złożonymi podczas poprzedniej wyprawy w Walentynki, trzech iławskich rowerzystów uczciło na dwóch kółkach Międzynarodowy Dzień Kobiet. Żeby podkreślić rangę święta, zrobili to dzień przed 8 marca.

Darek, Mirek i Grzegorz jak obiecali, tak zrobili. Zorganizowali kolejną rowerową przejażdżkę dla mieszkańców Iławy by uczcić kolejne, ważne święto.

Poprzednio rozmawialiśmy z nimi 14 lutego, gdy zorganizowali wycieczkę z okazji Walentynek, tym razem uczcili 8 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet.

- Byłem bardzo mile zaskoczony ilością osób i wiekiem pań, które zjawiły się w samo południe pod iławskim ratuszem - mówi Dariusz Paczkowski, iławski przewodnik miejski i jeden z trzech Rowerowych Gwardzistów. - 26 osób w sumie się zjawiło, pokonaliśmy rekreacyjnie prawie 10 kilometrów, tempem rekreacyjnym. Choć pogoda nas nie oszczędzała, bo siąpił lekko deszcz, to ogólnie pogoda do jazdy na rowerze nie była zła, bo przede wszystkim nie wiało nad Jeziorakiem - mówi Darek.

Pod Urzędem Miasta pojawiły się zarówno dziewczynki z SP3 jak i dorosłe iławianki, panów też nie brakowało, co widać po zdjęciach w galerii. Uczestniczki obdarowane zostały słodkościami, kwiatami oraz upominkami od władz miasta.

Posłuchajcie relacji z wyprawy oraz tego jak kiedyś obchodzono Dzień Kobiet również w Iławie:

Posłuchaj Więcej: Darek Paczkowski - jeden z trzech Rowerowych Gwardzistów i regionalista o Dniu Kobiet w Iławie

Kolejna wyprawa rowerowa już zaplanowana

Kolejna wycieczka iławskich Gwardzistów Rowerowych już zaplanowana jest z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Zapraszają wszystkich chętnych 21 marca o 12:00 zbiórka pod iławskim Urzędem Miasta.

Oczywiście obowiązuje cały czas reżim sanitarny i jazda w maksymalnie pięcioosobowych grupach.

Kolejną okazją do jazdy na rowerze będzie zapowiadany już na maj, 16 maja ma odbyć się kolejny iławski Rajd Papieski śladami JP II do "Gizerka" organizowany m.in przez Krzysztofa Zakretę. Szczegóły będą znane w kwietniu.

QUIZ. Proste pytania, nieoczywiste odpowiedzi. Nie daj się nabrać! 8/15 to już sukces

Pytanie 1 z 15
Jakiego koloru jest "czarna skrzynka" w samolocie?
SZPINAK: Czy warto go jeść? Co można zrobić ze szpinaku?