szpital iława budynek2

i

Autor: WR Budynek iławskiego szpitala powiatowego

Przychodnia POZ w iławskim szpitalu niedługo będzie otwarta

2023-01-16 13:54

Terminu otwarcia kolejnej przychodni POZ w Iławie nie udało się utrzymać, miała być otwarta w połowie stycznia. Wszystko jednak idzie w dobrym kierunku, niedługo będzie można zapisywać się do lekarzy.

Dostanie się do lekarza bez rozłączania połączenia w oczekiwaniu na numerek, lub zapisanie się do lekarza bez usłyszenia, że numerki na dziś się skończyły - to jedno z najczęściej pojawiających się życzeń mieszkańców Iławy jeszcze w 2022 roku.

Z kolei poprawienie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Iławie, to jedno z głównych postanowień na 2023 rok u nowego dyrektora szpitala powiatowego w Iławie.

Czy życzenia obu stron się spełnią, to okaże się gdy już przychodnia prowadzona przez KEMED ruszy, a wszystko idzie w dobrym kierunku.

- Terminu połowy stycznia nie udało się utrzymać, ale nie był on też w żaden sposób wiążący, podawaliśmy go jako przybliżony - mówi Radiu Eska Jacek Zachariasz, dyrektor szpitala w Iławie. - Widzimy w zakresie opieki POZ duże braki w Iławie, ale jesteśmy coraz bliżej otwarcia. Jesteśmy już po konkursie na prowadzenie przychodni, wszystkie zgody już są, trwają przygotowania do remontów. To będzie z korzyścią obopólną, bo i pacjenci będą mieli dostęp do lekarzy, a lekarze w szpitalu z nocnej/świątecznej opieki oraz SOR-u zostaną odciążeni. Przychodnia będzie się mieściła w tych samych pomieszczeniach co obecna Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, jedynie na drugie piętro zostanie przeniesiony punkt szczepień, ponieważ nie może funkcjonować w tych samych strukturach. Myślę, że już w lutym będzie można się zapisywać do nowego POZ, ale nie chcę tu mówi o konkretnej dacie - mówi dyrektor szpitala.

W iławskim szpitalu trwa wdrażanie swoistego planu naprawczego na wielu szczeblach, przede wszystkim chodzi o zwiększenie ilości pracowników i lekarzy, ale w planach jest też poszerzenie gamy usług medycznych.

Na razie, między innymi udało się zwiększyć ilość dyżurów w dni świąteczne. Co prawda szpital nie otrzymał zwiększonego finansowania na ten cel z NFZ, ale placówka podwoiła na razie ilość dyżurów własnymi środkami.

- Cierpimy między innymi z tego powodu, że w jednostkach ościennych ta Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (NPL) nie funkcjonuje jak powinna, no i pacjenci przychodzą do nas - mówi Jacek Zachariasz.

DRAMAT górali w Zakopanem! Tak ŹLE JESZCZE NIE BYŁO!

Quiz. Good morning America! Co jada się w kraju za wielką wodą?

Pytanie 1 z 15
Potrawa, którą zajadał się Kevin, kiedy został sam w domu, to:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!