PUP Iława

i

Autor: PUP Iława

Pr@ca wNet - rewolucyjny pomysł iławskiego urzędu pracy

2020-12-18 14:02

Jak informuje iławskie starostwo dobiegły końca prace nad platformą „Pr@ca wNet”. To autorski pomysł Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie, który ma wesprzeć pracodawców w procesie rekrutacji, a osoby z terenu powiatu iławskiego w poszukiwaniu pracy.

Serwis „Pr@ca wNet” jest już dostępny pod adresem www.pracawnet.pl. Umożliwia on bezpośrednie nawiązywanie przez pracodawcę kontaktu z kandydatem, starającym się o pracę lub poszukującym nowej pracy. Na początku grudnia zakończyły się ostatnie testy narzędzia z grupą przyszłych użytkowników. – Założenia „Pr@cy wNet” opracowaliśmy, jak to często bywa, z potrzeby – ­mówi Agata Steiner-Dembińska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie. – Realizując różnego rodzaju projekty i działania coraz częściej odczuwaliśmy brak narzędzia, które wsparłoby pracodawców w nawiązywaniu bezpośredniego kontaktu z kandydatami do pracy – dodaje. Model działania platformy jest niezwykle prosty. Z jednej strony rejestrują się w niej pracodawcy, tworząc profil firmy, instytucji czy urzędu, z drugiej strony osoby poszukujące nowej pracy lub pracy w ogóle, tworząc wirtualne CV. Co ważne, można je drukować i wykorzystywać także poza platformą.

- Pracodawca, poszukując odpowiedniego kandydata do pracy, ma możliwość przeglądania listy potencjalnych pracowników - wyjaśniają pracownicy PUP. - Jeśli któraś z osób zainteresuje go, bo na przykład będzie miała odpowiednie uprawnienia czy kwalifikacje, będzie mógł wysłać zapytanie o udostępnienie swojego CV wraz z danymi kontaktowymi. Kandydat otrzyma e-mail i zdecyduje, czy chce udostępnić dane kontaktowe danemu pracodawcy czy też nie. Do tego momentu pozostanie anonimowy.

„Pr@ca wNet” umożliwi nawiązanie kontaktu i odbycie pierwszych rozmów pomiędzy pracodawcą a kandydatem, bez konieczności osobistego spotkania, co jest szczególnie ważne w okresie pandemii. W przyszłości, w zależności od sytuacji w kraju i w regionie, Powiatowy Urząd Pracy w Iławie planuje rozbudowę platformy o nowe funkcje. Warto dodać, że bezrobocie na terenie powiatu iławskiego jest w tej chwili najniższe ze wszystkich powiatów województwa i wynosi nieco powyżej 5%.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jak dobrze znasz polskie kolędy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem...
Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY