rycerz

i

Autor: arch. organizatora

Rozrywka

Po bitwie pod Grunwaldem czas na bitwę pod Kurzą Górą. Zobacz widowisko historyczne

2023-08-17 12:39

Bitwa, której nie było - pod taki hasłem odbędzie się już w tę sobotę (19 sierpnia) niezwykła inscenizacja. Too fabularyzowana historia, która ma przenieść widzów w czasy średniowiecza i w spektakularny sposób przedstawić nieznaną szerzej historię Kurzętnika i Kurzej Góry.

Niewiele osób wie, że pierwotnie kluczowa bitwa wojsk polsko-litewskich z Krzyżakami miała się odbyć nie pod Grunwaldem, a właśnie w okolicach Kurzej Góry. Organizatorzy postanowili stworzyć widowisko, które odpowiedziałoby na pytanie co by było gdyby...

Już 19 sierpnia (sobota) 2023 r. o godz. 21 zostanie odegrany spektakl w którym wystąpi m.in. ponad 120 rekonstruktorów, których można zobaczyć podczas najważniejszych inscenizacji w Polsce – Bitwy pod Grunwaldem oraz Oblężenia Malborka. Muzyka na żywo zespołu KRIWE, wystrzały z armat, pojedynki rycerskie, brawurowe jazdy konnych, czy płonące wioski …. oto, co czeka na Was tej nocy. Scenariusz i reżyseria spektaklu: Aleksander Krempeć.

19-20.08.2023 r.10:00 – 18:00 Animacje oraz warsztaty na Wieży widokowej dla dzieci i dorosłych

  • spacer po Wieży z aktorami „Korony królów”
  • strzelanie z łuku
  • warsztaty kowalskie
  • pokazy średniowiecznego uzbrojenia
  • wybijanie monet
  • kat z dybami
  • walki rycerskie dla dzieci i dorosłych

Odwiedzając Wieżę widokową dnia 19.08 (sobota) będzie niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć próby i przygotowania do wieczornej inscenizacji.

19.08, godz. 21:00 INSCENIZACJA – „Bitwa, której nie było”Otwarcie bram na Inscenizację – godzina 19:30 Czas trwania spektaklu, ok. 50 min.

Tradycja święcenia wieńców ciągle żywa

Wiedźmin - QUIZ. czy rozpoznasz krainy starego świata? Tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Niebieskie Pasy to tajna jednostka sił specjalnych...