PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn wygrywa z Cerrad Enea Czarni Radom [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-12-12 7:19

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała w sobotni wieczór Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał Taylor Averill.

Sobotnim spotkaniem w Radomiu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli pierwszą rundę fazy zasadniczej. Javier Weber, argentyński szkoleniowiec akademików z Kortowa, chciał zakończyć pierwszą część sezonu zwycięstwem.

- To kolejny mecz z kategorii bardzo ważnych, ponieważ potrzebujemy punktów, Mój zespół zagrał ze Skrą agresywnie i taki zespół chce widzieć w każdym meczu – powiedział przed spotkaniem trener akademików z Kortowa.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, sobotni mecz w Radomiu rozpoczęła w niezmienionym składzie: Tuaniga, Poreba, Averill, Lipiński, Andringa, Butryn i Hawryluk (libero). Akademicy z Kortowa pewnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Prym w ataku wiedli Bartłomiej Lipiński i Karol Butryn (po 12 punktów), a także Taylor Averill (10 „oczek”). Dobrze w obronie oraz przyjęciu sprawowali się Robbert Andringa z Kubą Hawrylukiem. Indykpol AZS pewnie wygrał trzy sety (25:20, 25:22 i 25:18), odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu (ósme w sezonie), zdobywając komplet punktów.

Olsztynianie swoją dominację potwierdzili także w pomeczowych statystykach. Akademicy dokładniej przyjmowali (61% pozytywnego przyjęcia przy 40% pozytywnego przyjęcia gospodarzy), byli skuteczniejsi w ataku (51% skuteczności przy 43% skuteczności radomian), zdobyli więcej punktów blokiem (6:3) oraz na zagrywce (7:3)

- Czuję się niesamowicie. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i zdobyliśmy ważny komplet punktów. Zwycięstwo pozwoli nam na jeszcze większy rozwój i wiarę w siebie. Zawsze możemy grać jeszcze lepiej, gdyż w pewnych elementach nie uwolniliśmy jeszcze pełnego potencjału. Po każdej wygranej zastanawiamy się, co możemy jeszcze poprawić – powiedział po meczu Joshua Tuaniga, rozgrywający ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rundę rewanżową rozpoczną już w najbliższą sobotę (17.12), wyjazdowym spotkaniem z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek spotkania o godz. 17:30.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Oczekuj owacji na stojąco od 8/10

Pytanie 1 z 10
Mundialowo: Maroko jest już w półfinale turnieju. Wcześniej taki poziom drużyny z Afryki osiągnęły...