PlusLiga

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom

2023-04-03 8:58

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej, pokonali przed własną publicznością Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Szymon Jakubiszak. Przed akademikami z Kortowa walka o medale w fazie play-off!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania w Iławie, wiedzieli już z kim zmierzą się w pierwszej rundzie fazy play-off. Zajmując 7. miejsce w fazie zasadniczej, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur będzie rywalizować z wiceliderem – Aluron CMC Wartą Zawiercie. Dlatego niedzielny mecz z Cerradem Enea Czarnymi Radom był okazją do „przeglądu wojsk” i możliwości gry dla tych zawodników, którzy mniej prezentowali się na przestrzeni całego sezonu. Konfrontację z „Wojskowymi” rozpoczęli więc; Pająk, Lipiński, Karlitzek, Jakubiszak, Averill, Król i Ciunajtis (libero).

Choć akademicy z Kortowa dobrze rozpoczęli pierwszą partię, to nie wymuszone błędy w samej końcówce przyniosły nieoczekiwane zwycięstwo gości 26:24. Podobny scenariusz malował się w drugiej partii, lecz dzięki dobrej postawie w polu serwisowym Moritza Karlitzka, olsztynianie zwyciężyli 25:21.

Trener Javier Weber rotował składem przed zbliżającymi play-offami, dlatego na boisku zobaczyliśmy m.in. Kamila Szymenderę czy Dawida Siwczyka. Pewna gra w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła przez ekipę z Olsztyna, przyniosła wygrane 25:13 oraz 25:21, co przełożyło się na wygraną w całym meczu 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Szymon Jakubiszak.

- Co ten mecz nam pokazał przed fazą play-off? To, że możemy z każdym wygrać i z każdym przegrać. Prowadziliśmy w pierwszej partii, lecz nie graliśmy za specjalnie. Straciliśmy dwa/trzy punkty i go przegraliśmy.  Na tym poziomie to nie może się zdarzyć – powinniśmy „naskoczyć” na swojego rywala od samego początku. Można to zwalić na garb innego składu, lecz nie zmienia to faktu, że powinniśmy wyjść na boisku, grać solidniej i wygrać zdecydowanie – powiedział po spotkaniu Jan Król, atakujący akademików z Kortowa.

Rywalizacja w I rundzie fazy play-off z Aluron CMC Wartą Zawiercie toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w Zawierciu (czwartek 6.04 o godz. 17:30 i piątek 7.04 o godz. 20:30).

Trzecia i ew. czwarta konfrontacja została zaplanowana w Iławie (sobota 15.04 i niedziela 16.04). Jeśli zajdzie potrzeba rozegrania decydującej, piątej odsłony, odbędzie się ona w Zawierciu, prawdopodobnie w środę, 19.04.

Wielkie święto driftu w Bydgoszczy

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Nie ma wstydu już od 5/10!

Pytanie 1 z 10
Ostatnim męskim przedstawicielem dynastii Jagiellonów był...