PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn-Cerrad Enea Czarni Radom 3:0

2022-02-22 7:39

Drugi mecz rozgrywany w poniedziałek w Iławie – drugie zwycięstwo siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. MVP – Jan Firlej!

Trener Javier Weber dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie – do gry powrócił Taylor Averiil, który zastąpił Szymona Jakubiszaka. Poniedziałkowego spotkanie, które obejrzał komplet publiczności zgromadzonej w hali nad Małym Jeziorakiem w Iławie, przyniósł sporo emocji. Wynik pierwszych dwóch setów, rozstrzygnął się w ostatnich akcjach – 25:22 i 25:23. Ostatnia partia pewnie padła łupem Indykpolu AZS 25:15, jak i całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Jan Firlej.

W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur utrzymała 5 pozycję, gromadząc na swoim koncie 35 punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, obie drużyny prowadziły wyrównany bój. Indykpol AZS dysponował skuteczniejszym atakiem (57% do 41%) oraz zagrywką (4:3). Goście natomiast byli dokładniejsi w przyjęciu (50% do 40%) oraz zanotowali więcej punktowych bloków (7:5). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobyli Karol Butryn i TJ DeFalco (oboje po 14 pkt.), a u gości Bartosz Firszt (11 pkt.).

- Było dzisiaj do wyboru wielu zawodników, którzy zasługiwali na statuetkę MVP. Tak jak w poprzednich spotkaniach, to jest subiektywna decyzja komisarza. Jest mi bardzo miło, lecz na takiej pozycji, jakiej jest rozegranie, to na taką nagrodę pracuje cały zespół. Ktokolwiek by tej nagrody nie dostał, to byłoby super – przyznał Jan Firlej, MVP poniedziałkowego spotkania.

Siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn czeka teraz prawie dwutygodniowa przerwa od rozgrywek PlusLigi.

W kolejnym spotkaniu, ekipa prowadzona przez Javiera Webera, zmierzy się na wyjeździe z PSG Stalą Nysa. Spotkanie zostało zaplanowane na poniedziałek, 5 marca o godz. 17:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Władca pierścieni. Spróbuj zdobyć chociaż 7 punktów

Pytanie 1 z 10
Hobbici z którymi Frodo wyruszył na wyprawę, to: Sam, Pippin i...
Pionierska operacja wykonana przez robota da Vinci