PlusLiga: Czwarte zwycięstwo z rzędu Indykpolu AZS Olsztyn [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-10-31 8:10

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, pokonała przed własną publicznością BBTS Bielsko-Biała. Statuetkę MVP otrzymał po raz trzeci w sezonie Karol Butryn!

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, do sobotniego starcia w Iławie przystępowali w bardzo dobrych humorach. Akademicy z Kortowa po dwóch porażkach na początek sezonu, wygrali trzy spotkania z rzędu. Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS, przed kolejnym meczem zwracał uwagę na poziom swojego zespołu. - Na pewno jest to świetne uczucie i satysfakcja z tego, że nasza praca nie idzie na marne. Według mnie możemy grać o wiele lepiej, jeśli przestaniemy falować na dystansie całego spotkania. Stwierdzam, że nasz zespół prezentuje się bardzo dobrze i będzie wyglądał coraz lepiej. Jeśli pozbędziemy się naszych problemów to możemy znaleźć się w najlepszej ligowej stawce.

Do sobotniego starcia w Iławie przeciwko BBTS Bielsko-Biała, gospodarze przystąpili ponownie bez Moritza Karlitzka. Sztab szkoleniowy nie chcąc ryzykować pogłębieniem niegroźnego urazu, zdecydował, iż również w tym meczu niemieckiego przyjmującego zastąpi Robbert Andringa, który wystąpił w parze z Bartłomiejem Lipińskim. Oprócz kapitana Zielonej Armii, na parkiecie zobaczyliśmy: Joshua Tuanigę na rozegraniu, Mateusza Porębę z Taylorem Averillem na środku, Karola Butryna na ataku i Kubę Hawryluka jako libero.

Akademicy z Kortowa pewnie pokazali tłumnie zgromadzonej publiczności w Iławie, kto tego dnia jest lepszą drużyną. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur dominowała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, budując kilkupunktową przewagę na początku każdej partii i pewnie ją utrzymując do samego końca. Podopieczni Javiera Webera zwyciężyli 3:0 i awansowali na 4. miejsce w ligowej tabeli. 

Indykpol AZS dokładniej przyjmował (45% pozytywnego przyjęcia przy 34% pozytywnego przyjęcia rywali), był skuteczniejszy na siatce (38 skończonych ataków co dało 67% skuteczności – bielszczanie zdobyli w tym elemencie gry 30 pkt, co przełożyło się na 40% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (6:2) oraz w polu serwisowym (9:1).

Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gospodarzy był Karol Butryn (14 pkt.), a u gości Jake Hanes (10 pkt.).

- Cieszę się, że dostałem szansę od Trenera, aby zagrać cały mecz. Na początku był lekki stres, lecz z każdą kolejną akcją, było coraz lepiej. Nie był to łatwy mecz, ponieważ z takimi rywalami gra się bardzo ciężko. Zagraliśmy jednak dobrą siatkówkę, pewnie w każdym elemencie, co zaowocowało zwycięstwem – powiedział po meczu Kuba Hawryluk.

W kolejnym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z PSG Stalą Nysa – wtorek, 2 listopada o godzinie 16:30. Akademicy z Kortowa do Iławy powrócą w poniedziałek, 7 listopada o godz. 17:30 – rywalem będzie Trefl Gdańsk. Bilety są już dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Quiz. Jedzenie na literę P

Pytanie 1 z 19
Zupa, którą zazwyczaj jadamy z makaronem lub ryżem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl