Rajd Papieski Iława-Gizerek

i

Autor: Krzysztof Zakreta (archiwum prywatne) Rowerzyści zapraszają na kolejny Rajd Papieski w hołdzie Janowi Pawłowi II

Pielgrzymka w hołdzie papieżowi zmieniła się w Rajd Papieski. Kolejna już niebawem!

2020-10-08 12:32

Iławianin Krzysztof Zakreta zaprasza na kolejną edycję wydarzenia poświęconemu upamiętnieniu Karola Wojtyły, potem papieża Jana Pawła II i jego wizyty w okolicach Iławy. W tym roku dodatkowa okazja do świętowania i aż trzy trasy! Przeczytaj o szczegółach na ilawa.eska.pl

Tegoroczny przejazd na "Gizerek" organizowany jest już po raz szesnasty. Organizatorzy rowerowego wydarzenia postanowili zmienić nazwę z Pielgrzymki Rowerowej, na Rajd Papieski.

- Organizatorzy wspólnie podjęli decyzję o organizacji "16. Pielgrzymki Rowerowej wokół Jezioraka" w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. W związku z pandemią koronawirusa realizację pielgrzymki dostosowaliśmy do sytuacji epidemiologicznej i obostrzeń.Zmieniliśmy jej nazwę na "16. Rajd Papieski św. Jana Pawła II". Rajd można odbyć indywidualnie lub grupowo idąc, biegnąc, jadąc rowerem lub płynąc trasą Iława - Gizerek - Iława. Można to uczynić w miesiącu październiku 2020 r. lub startując z Bulwaru Jana Pawła II w dniu 18.X. z jedną z trzech grup rowerzystów, mając na uwadze swoje predyspozycje, tempo przejazdu i długości trasy - tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

Szesnasta edycja nie jest jubileuszową, ale w inny sposób szczególną.

W tym roku obchodzona by była setna rocznica urodzin Karola Wojtyły oraz czterdziesta druga rocznica wyboru jego na papieża i do stolicy apostolskiej.

Jak dobrze znasz życiorys św. Jana Pawła II?

Pytanie 1 z 10
Jak brzmiało drugie imię Karola Wojtyły?

Jeden Dzień, Trzy Trasy Do Wyboru

W zależności jak bardzo czujecie się na siłach by pokonać dystans do Gizerka i z powrotem do Iławy, możecie wybrać jedną z trzech tras:

  • EXPRESS - 107 kilometrów za Grzegorzem Kressinem (wyjazd o 9:00)
  • MAXI - 80 kilometrów za Krzysztofem Zakretą (wyjazd o 9:37)
  • RODZINNA - 27 kilometrów za Dariuszem Paczkowskim (wyjazd o 10:00)

Wszystkie wystartują z Bulwaru Jana Pawła II, czyli ścieżki rowerowej nad Jeziorakiem w okolicach amfiteatru. Możecie ze sobą zabrać kwiaty czy znicze, które zostaną złożone pod specjalną, pamiątkową kapliczką.

Ostatnia grupa wróci do Iławy około godziny 15:00.

Warto też śledzić przed wyruszeniem stronę wydarzenia na Facebooku, czy nie pojawią się nowe wpisy na przykład o zmienionych limitach uczestników w związku z pandemią.

Tak było na wyprawie rok temu:

Rajd Papieski Iława-Gizerek

i

Autor: Krzysztof Zakreta (archiwum prywatne) Rowerzyści zapraszają na kolejny Rajd Papieski w hołdzie Janowi Pawłowi II
Pomnik Jana Pawła II w rzeszowskim parku