owsiak

i

Autor: arch. WOŚP

Ostródzki szpital otrzyma dziewięć łóżek od WOŚP

2020-04-09 14:40

To specjalistyczne łóżka, które trafią na stanowiska intensywnej opieki medycznej. Mają być dostarczone po świętach. Ostródzki szpital jest obecnie placówką, która zajmuje się tylko osobami zarażonymi koronawirusem.

Fundacja WOŚP zakupiła 200 takich łóżek. Trafiają one do 19 szpitali w całej Polsce. Ich lista powstała we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, znajdują się na niej jednoimienne szpitale zakaźne, ale także szpitale z tzw. pierwszej linii zmagań z epidemią. Na liście jest także ostródzki szpital. 

- Każdy dzień przynosi nowe możliwości, nowe zakupy, ale także setki nowych próśb o pomoc, jakie docierają do Fundacji. Pracujemy maksymalnie intensywnie, starając się zrobić tak wiele, jak tylko się da. Wielkie dzięki za każdą wpłatę na nasz Fundusz Interwencyjny, który rośnie i pozwala nam coraz odważniej podejmować decyzje o kolejnych zakupach dla szpitali. – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji.

Dotychczasowa pomoc Fundacji WOŚP dla polskich placówek medycznych w ramach walki z koronawirusem przekroczyła już wartość 25 mln złotych.

– Działamy szybko, odpowiadając na konkretne potrzeby konkretnych szpitali. Sprzęt, który zamówiliśmy w pierwszej kolejności – łóżka na stanowiska intensywnej terapii – wchodzi w etap dystrybucji. Intensywnie pracujemy nad rozdysponowaniem kardiomonitorów oraz czekamy na transport środków ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego. Cały czas planujemy także kolejne zakupy dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny, to nie jest więc nasze ostatnie słowo – powiedział Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Pracownicy szpitala w Ostródzie nie ukrywają, że przyda się każda pomoc. Braki w polskiej służbie zdrowia, w tym w tej placówce, są olbrzymie. Ostródzkiemu szpitalowi pomagają także mieszkańcy, szyjąc maseczki, ale i lokalne firmy dostarczając np. żywność.

wośp

i

Autor: arch. WOŚP