baczynski

i

Autor: arch. organizatora

Ostródzka biblioteka pełna atrakcji

2022-01-18 15:45

Koniec tygodnia będzie obfitował w szereg wydarzeń kulturalnych w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ostródzie. Zaplanowano wernisaż, koncert i spotkanie z historią.

Już w czwartek 20 stycznia o godz. 17.30 zapraszamy na wernisaż wystawy prac Michaliny Betlewicz, pt. „Rękawiczki Łajmy” poświęconą kociemu rodowi zwanego przez artystkę rękawiczkami Łajmy.

Michalina Betlewicz o sobie: jestem absolwentką Wydziału Sztuki na UWM. Współpracuję z Mariuszem Rzepką dla którego tworzę ilustracje do czytanych przez niego bajek dla dzieci. Tworzę prace tradycyjnie i cyfrowo, czasem łączę obie te techniki. Interesuje się folklorem, mitologią, sztuką, ezoteryką, religioznawstwem, antropologią. Fascynują mnie koty, które często są bohaterami moich prac.

Z kolei 21 stycznia o godz.17.30 zapraszamy na drugie “Spotkanie z Historią Bliską”. Tym razem dr Tomasz Gliniecki opowie o końcowych miesiącach II wojny światowej na dzisiejszych ziemiach północnej Polski, w tym Ostródy. Tytuł spotkania „Operacja wschodniopruska Armii Czerwonej (1944-1945)” . Tomasz Gliniecki to doktor nauk humanistycznych; historyk, pedagog, dziennikarz. W wielu publikacjach prezentuje przebieg oraz propagandowe aspekty walk o dawne Prusy Wschodnie i Zachodnie w 1945 roku.

Natomiast w niedzielę 23 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu Blue Sounds – “Rzeczy niepokój”, czyli Baczyński muzycznie. Koncert został przełożony z ubiegłego roku czyli roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Prof. Robert Flisiak: Będzie nawet ponad 100 tys zakażeń dziennie, ale piąta fala może zakończyć pandemię

Jakie są najważniejsze zasady protokołu dyplomatycznego? Przydadzą się każdemu! [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Precedencja to: