maseczka

i

Autor: jardin - Pixabay Odsiedzi 3 miesiące, bo nie założył maseczki. Policja zatrzymała poszukiwanego

Odsiedzi trzy miesiące, bo nie założył maseczki. Policja zatrzymała poszukiwanego

2021-03-29 13:48

Nowomiejscy dzielnicowi podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci codziennie sprawdzają, czy mieszkańcy miasta i całego powiatu dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych ze zwalczaniem epidemii. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

Wczoraj (28.03.2021 r.) po godz. 11:20 na ulicy Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim nowomiejscy dzielnicowi zauważył mężczyznę, który szedł chodnikiem bez zakrytych ust i nosa maseczką. Reagując na wykroczenie mundurowi wylegitymowali 33-latka.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec gminy Kurzętnik jest poszukiwany celem odbycia 3 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież.

Mężczyzna został zatrzymany. Za popełnione wykroczenie niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką otrzymał mandat. Z policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafił do aresztu.

Sonda
Czy boisz się zakażenia koronawirusem?
Raport z anteny 29.03, godz.10