Iławska Grupa Aktorska (IGA) w studiu Radia Eska Iława

i

Autor: djk Iławska Grupa Aktorska (IGA) w studiu Radia Eska Iława, od lewej: Ewa, Małgorzata, Danka i Marcin

Odliczanie do przełożonych urodzin u Basi. Już są wejściówki! [AUDIO]

2020-07-22 9:00

Miały odbyć się w marcu, ale wprowadzono pandemię i zamknięto miejsca kulturalne. Teraz, co prawda przy ograniczonej widowni, ale Urodziny U Rodziny - premierowa sztuka Iławskiej Grupy Aktorskiej, się odbędzie.

Na deskach iławskiego kinoteatru Pasja zobaczymy 8 osób. To aktorzy IGA w składzie: Robert Kowalewski, Kasia Kruszelnicka–Dudkiewicz, Małgorzata Marciniak, Danka Rytel, Ewa Śmigielska, Marcin Zając, Wiola Żołądkiewicz oraz dodatkowy człowiek-muzyczna niespodzianka.

Jak zapewnia jeden z aktorów, Marcin Zając, sztuka jest dopracowana, trwają ostatnie próby i mają tylko nadzieję, że spodoba się mieszkańcom i turystom.

- Od momentu otwarcia ponownie teatru, prowadzimy próby i wszystko sobie przypominamy. Okazało się, że ze znajomością kwestii i ról nie jest źle - mówi żartobliwie Marcin z IGA. - Niestety pandemia nam ograniczyła widownię, maksymalnie będzie mogło sztukę zobaczyć około 110 osób, więc warto się pospieszyć i odebrać darmowe wejściówki z ICK. Liczymy, że widzom się spodoba. To komedia, która ma oderwać nas od codziennych spraw, tego co się dzieje na świecie i wywołać uśmiech. Zapraszamy

Posłuchajcie dłuższej rozmowy z Marcinem, który odwiedził studio iławskiej Eski i rozmawiał z Dawidem Jakubowskim:

Rozmowa z Marcinem Zającem - aktorem Iławskiej Grupy Aktorskiej (IGA). Zaproszenie na "Urodziny U Rodziny"

"Urodziny u Rodziny" już 1 sierpnia, w sobotę o godzinie 17:00 na deskach iławskiego kinoteatru Pasja. Bezpłatne wejściówki już można odbierać w ICK w godzinach pracy kinoteatru.

Ilość miejsc przez ograniczenia pandemii wynosi połowę pojemności widowni. Na spektakl należy przyjść z maskami, mierzona będzie dodatkowo temperatura i dostępne będzie odkażanie rąk. Widzowie będą musieli podpisać oświadczenie, że są zdrowi i zostawić dane kontaktowe, na wypadek gdyby po spektaklu u kogoś jednak wykryto koronawirusa.

urodziny u rodziny plakat2 iława

i

Autor: Iławskie Centrum Kultury
Pizza bez drożdży. Jak zrobić proszkowe ciasto na pizzę? To proste!

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?