Iławska Grupa Aktorska (IGA) w studiu Radia Eska Iława

i

Autor: djk Iławska Grupa Aktorska (IGA) w studiu Radia Eska Iława, od lewej: Ewa, Małgorzata, Danka i Marcin

IGA zaprasza na Urodziny! Chcecie świętować z nimi? [AUDIO]

2020-03-06 13:42

Iławska Grupa Aktorska odlicza do premierowego, autorskiego spektaklu. Posłuchajcie więcej o sztuce.

O czym i o kim jest sztuka? W studiu Eski Iława pojawiła się czteroosobowa reprezentacja: Ewa, Małgorzata, Danka i Marcin, by między innymi o tym opowiedzieć:

- Sztukę pisaliśmy sami, postaci dobieraliśmy też do naszych osobowości i charakterów. Będzie to sztuka o urodzinach u Basi, ale nie tylko... Ta sztuka jest o ludziach, inspirowaliśmy się życiem codziennym, jest o nas ale każda postać jest przekoloryzowana. Też mamy nadzieję, że widz po zakończeniu sztuki zastanowi się nad nią, być może dostrzeże podobieństwo do członków swoich rodzin...? ... Dla zabawy też ją robimy, przy okazji chcemy pokazać, że każdy jest inny a nie ważne czy dobry czy zły - mówią aktorzy.

Posłuchajcie więcej:

Iławska Grupa Aktorska (IGA) - o czym jest sztuka "Urodziny U Rodziny"

IGA to w sumie 7 aktorów: Robert Kowalewski, Kasia Kruszelnicka–Dudkiewicz, Małgorzata Marciniak, Danka Rytel, Ewa Śmigielska, Marcin Zając, Wiola Żołądkiewicz.

Aktorzy próbowali pozyskać więcej pieniędzy na realizację sztuki w ostatniej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego, ale niestety nie udało im się wygrać.

- Nie zdobyliśmy tych pieniędzy, gdybyśmy wygrali oprawa i scenografia byłyby na pewno bogatsze, a tak musieliśmy radzić sobie własnymi sposobami, z pomocą firm i środków rodzinnych. Ja rozumiem mieszkańców, że nie głosowali na nas, bo nas po prostu jeszcze nie widzieli. Jak nas zobaczą to myślę, że w kolejnej edycji IBO będą bardziej przychylni - mówi żartobliwie Ewa ... Chcemy sztukę wystawiać nie dla siebie, a dla mieszkańców, byśmy mieli w mieście bardziej urozmaicone wieczory. Żebyśmy promowali Iławę, gdy uda się sztukę wystawić gdzieś dalej.

Artyści przy okazji dziękują za pomoc w stworzeniu sztuki Lidii Miłosz oraz przychylności całego zespołu ICK.

"Urodziny U Rodziny" wyprawiają 16 marca o 19-ej. Przyjść może każdy, ale trzeba zdobyć darmową wejściówkę z Iławskiego Centrum Kultury. Jak się dowiedzieliśmy, jest ich już tylko około 20 sztuk, więc warto się pospieszyć.

Więcej o Idze dowiecie się z wywiadu i rozmowy aktorów z Dawidem Jakubowskim w studiu Eski Iława:

Iławska Grupa Aktorska (IGA) - przed premierą sztuki "Urodziny U Rodziny"
urodziny u rodziny plakat iława

i

Autor: arch.organizatora