IGA wraca do prób przed Urodzinami u Rodziny

i

Autor: djk IGA wraca do prób przed Urodzinami u Rodziny

Aktorzy z IGA zagrają w filmie i wznowili próby przed Urodzinami U Rodziny [AUDIO]

2020-06-23 12:13

IGA - Iławska Grupa Aktorska musiała na kilka dni przed premierą odwołać ich premierową sztukę Urodziny U Rodziny. Teraz wrócili do prób, przy okazji opowiedzieli nam o swoich pozostałych projektach, w których będzie można ich zobaczyć.

16 marca miała odbyć się premiera sztuki Urodziny U Rodziny. Niestety pech chciał, że na kilka dni przed spektaklem pandemia rozhulała się na dobre i premierę trzeba było odwołać.

Teraz gdy kina, teatry i inne ośrodki kultury zostały otwarte ponownie, iławscy aktorzy mogli wrócić do prób.

- Dosłownie 3-4 dni przed premierą wszystko zostało pozamykane ale się nie poddajemy i wracamy do prób - mówią Małgorzata Marciniak i Marcin Zając z IGA. - Wróciliśmy do prób w kinoteatrze jak tylko dostaliśmy informację od ICK, że znów są możliwe. Jeszcze nie wiadomo co z biletami, konkretną godziną spektaklu i reżimem sanitarnym, bo sytuacja zmienia się dynamicznie ale z premierą jesteśmy już wpisani na 1 sierpnia, oby tym razem się udało. Nie wykluczone, że w sztuce pojawi się jakiś nowy akcent poświęcony koronawirusowi ale większych zmian nie planujemy. To ciągle będą urodziny u Basi, do której wpada cała zwariowana rodzinka.

Tak wyglądają próby po wznowieniu:

Sztuka Urodziny U Rodziny to nie jedyny projekt przy którym pracują iławscy aktorzy. Drugim jest film "Zakazany Owoc".

- To pomysł Rafała Mazurowskiego z Niezależnej Grupy Filmowej Champion TV, który również film też reżyseruje. To już drugi film, który powstaje przy naszym współudziale. Z tego co wiemy trafił do postprodukcji i w wakacje ma odbyć się premiera - mówią aktorzy z IGA. - O czym opowiada, to najlepiej wyjaśni sam pomysłodawca, my zdradzimy tylko, że film mówi o czymś zakazanym i co dobrze smakuje. Jest też o wybaczaniu oraz elementy komedii. Zdjęcia kręcone są na terenie Iławy, m.in. na Starym Mieście czy pod kościołem. Chyba dobrze nam idzie, bo kilka razy aktorów pomylono np. z prawdziwymi księżmi.

Gosia jako Kasia

Gosię Marciniak mogliście podczas izolacji domowej dostrzec w Internecie jeszcze w jednym projekcie, głośnego czytania książki.

- To akurat pomysł realizowany przeze mnie razem z mamą, która jest nauczycielką no i podczas pandemii musiała się wykazać, że pracuje. Postanowiłyśmy więc razem czytać i nagrywać książkę "Oto Jest Kasia". Mama również udziela się na warsztatach teatralnych, więc adaptacja książki w niecodziennej formie wylądowała w Internecie. Wcieliłam się w małą 8-letnią Kasię i w zasadzie już kończymy książkę czytać. Ogólnie aktorstwo wciągnęło mnie na całego, we wrześniu są egzaminy do szkół teatralnych, zamierzam startować do akademii w Łodzi, Krakowie oraz szkoły w Olsztynie - podsumowuje Małgorzata Marciniak.

Wszystkie odcinki książki możecie zobaczyć i usłyszeć TUTAJ, a tak wygląda czytanie książki razem z mamą:

Posłuchaj całego wywiadu: Aktorzy z Iławskiej Grupy Aktorskiej (IGA) opowiadają o najbliższych planach

Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]

Pytanie 1 z 18
Według jednej z legend kot ocalił Mahometa przed:
Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]
Małe bażanty złociste w ZOO w Muszynie