policja

i

Autor: KPP NML

Na sygnale

Nowomiejscy policjanci mają podejrzanego o zabójstwo

2024-05-23 16:14

Wobec 44-letnigo mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Do zabójstwa doszło w jednym z mieszkań na terenie Nowego Miasta Lubawskiego.

Nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni nocą z 18 na 19 maja o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się ranny mężczyzna. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 28-latka. Mężczyzna posiadał ranę kłutą nogi zadaną ostrym narzędziem. Jego ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Na miejscu tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali nowomiejscy policjanci, w tym technicy kryminalistyki prowadzący oględziny oraz funkcjonariusze  Komendy Wojewódzkiej Policji w  Olsztynie, w tym biegli z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Kilka godzin później policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Po analizie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa.

We wtorek (21.05.24r.) mężczyznę doprowadzono do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

"Taniec feretronów" podbija sieć! Czym jest kaszubski pokłon?

QUIZ. To ubranie dla kobiety czy mężczyzny? Rozpoznaj części garderoby i pokaż, że znasz się na modzie

Pytanie 1 z 10
Co to jest mycka?