policja kontrola

i

Autor: KPP Iława

Nowe Miasto Lub. Miał być na kwarantannie, a poszedł na zakupy

2021-12-10 16:09

Policjanci niezmiennie od wielu miesięcy czynnie uczestniczą w działaniach, które mają pomóc nam wszystkim wygrać z pandemią. Funkcjonariusze sprawdzają czy wprowadzone obostrzenia i nakazy sanitarne są przestrzegane i wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy je ignorują.

Przekonał się o tym pewien mężczyzna, wobec którego w czwartek (eczorem interweniowali policjanci w Nowym Mieście Lubawskim. Po godz. 21:00 na ulicy Jagiellońskiej zauważyli w sklepie mężczyznę, który nie przestrzegał obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. Na widok mundurowych mężczyzna założył maseczkę, jednak w trakcie jego legitymowania okazało się także, że 36-latek w ogóle nie powinien znajdować się w sklepie, ponieważ jest objęty nakazem kwarantanny. Teraz mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Informacja o nieprzestrzeganiu przez niego kwarantanny domowej trafiła już do inspektorów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy w drodze decyzji administracyjnej również mogą nałożyć na niego karę.

Szczególnie teraz, w okresie świąteczno-noworocznym, możemy spodziewać się większego zagęszczenia osób w sklepach, galeriach handlowych, środkach komunikacji publicznej. Wszyscy musimy zadbać o to, by z tego powodu nie wzrosła liczba zakażeń i hospitalizacji. Przestrzegając obowiązujących przepisów zmniejszamy też ryzyko zakażenia siebie i swoich bliskich koronawirusem, a co za tym idzie  zmniejszamy ryzyko spędzenia świat w izolacji lub na kwarantannie.

Szpital w Piotrkowie wypisał chorą na covid do domu. Zmarła kilka godzin później

Quiz. Te kraje powstały po upadku ZSRR. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 15
Państwo graniczące z Polską, którego stolicą jest Wilno.