nakrętki serce serca iława

i

Autor: TPD Iława Nakrętkowy szał w Iławie. Dołożysz się do zakupu piątego serca?

Nakrętkowy szał w Iławie. Dołożysz się do zakupu piątego serca?

2021-04-07 11:30

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obecnie ma 4 serca, które ustawione są na terenie powiatu iławskiego. Właśnie prowadzą zbiórkę na zakup kolejnego, bo jak mówi prezes TPD - wszystkie zapełniają się w ekspresowym tempie, a nic tak nie cieszy jak ich opróżnianie!

Pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest obecnie prawie czterdzieścioro maluchów. Towarzystwo zapewnia im, oraz im rodzinom pomoc na wielu płaszczyznach.

Jedną z akcji cieszącą się wielkim zainteresowaniem mieszkańców jest zbieranie nakrętek. Każdy z nas ma naturalny, mniejszy lub większy pociąg do zbieractwa. Być może nawet część z mieszkańców przynoszących nakrętki nie wie, że w ten sposób realnie pomaga, a jest to pomoc nie mała!

- Z pieniędzy ze spieniężenia tych nakrętek jesteśmy w stanie na przykład sfinansować turnus rehabilitacyjny i to nie tylko dla jednego z naszych podopiecznych, ale również (jak ostatnio) dla mamy dziecka, na które zbieraliśmy. Warto zaznaczyć, że każde z serc jest przez jakiś czas przypisane do jednego z naszych podopiecznych, a zbieramy na różne rzeczy, nie tylko rehabilitacje - mówi prezes TPD Bożena Michalska-Suchocka.

Obecnie na terenie powiatu rozstawione są 4 serca, które udało się zakupić dzięki pomocy samorządów lub lokalnych organizacji.

  1. przy Galerii Jeziorak w Iławie nad Jeziorakiem Małym
  2. przy Szkole Podstawowej numer 1 w Iławie przy parkingu od ul. Kościuszki
  3. w Szałkowie
  4. w Wikielcu

Wszystkie zapełniają się w bardzo szybkim tempie i by nie marnować żadnej nakrętki, czyli złotówki, TPD zbiera na kolejne serce!

Nie jest potrzebna duża suma, bo 1600 zł, a pozwoli ona na prowadzenie zbiórki nakrętek w kolejnych miejscach powiatu iławskiego. Serca są skonstruowane tak, by w razie potrzeby móc je przetransportować do innego miejsca czy miejscowości.

Zbiórkę na serce znajdziecie TUTAJ

Raport z Anteny godz. 10
Sonda
Zastanawiałeś się nad tym?