Iławski Zakład Karny znów wkręcił się w nakrętki. Przekazali je do TPD

2021-04-02 11:48

Już kolejny raz osadzeni oraz strażnicy z iławskiego Zakładu karnego przekazali kilka okazałych worków nakrętek. Zbierają je i przekazują regularnie do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Tym razem funkcjonariusze Zakładu Karnego w Iławie przekazali 100 kg nakrętek dla Kacperka, podopiecznego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie.

- To zwykłe nakrętki, a wielka pomoc. Nakrętki zbierane w iławskiej jednostce penitencjarnej zarówno przez funkcjonariuszy, pracowników jak i przez osadzonych. Przekazywanie nakrętek stało się tradycją w Zakładzie Karnym. Z jednej strony bezinteresowna pomoc, a z drugiej segregacja odpadów, mądry i słuszny recykling. Dzięki tej akcji łączymy przyjemne z pożytecznym - mówi kpt. Łukasz Sarnowski.

Wypełnijmy Serca nakrętkami

Na terenie Iławy ustawione są już dwa wielkie serca, do których można wrzucać nakrętki, zamiast razem z innymi odpadami do żółtego pojemnika na śmieci. Jedno stoi przy Galerii Jeziorak, drugie przy SP1. Oba bardzo często opróżnia TPD, ponieważ szubko się zapełniają. Nie wykluczone, że niebawem kolejne serca staną na terenie miasta.

Sonda
Zastanawiałeś się nad tym?
Przebiegną charytatywnie ponad tysiąc kilometrów!