burmistrz

i

Autor: UM Iława

Mobilny Urzędnik przyjdzie z pomocą starszym i chorym iławianom

2022-06-24 13:00

Zainicjowana przez burmistrza nowa usługa skierowana jest do mieszkańców Iławy o szczególnych potrzebach w tym: starszych (65+), schorowanych, niepełnosprawnych lub sprawujących opiekę. Dla wszystkich tych, którzy z powodu deficytów zdrowotnych, czasowych lub z trwałym ograniczeniem możliwości poruszania się mają problem z dotarciem do Urzędu Miasta.

Projekt Mobilny Urzędnik to ułatwienie dla wielu osób i możliwość skorzystania z pomocy w załatwieniu spraw urzędowych z domu.  Dzięki Mobilnemu Urzędnikowi można m.in. złożyć wniosek o dowód osobisty, zarejestrować działalność gospodarczą, czy złożyć inny wniosek. Zachęcam, aby informować o takiej możliwości sąsiadów, znajomych i wszystkich tych, dla którym może być ona przydatna- mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

-Urzędnik dostarczy też potrzebne dokumenty do domu i pomoże w ich uzupełnieniu, udzieli wyjaśnień w odniesieniu do procedury administracyjnej związanej z usługą. Wszelkie inne dokumenty wymagane do dołączenia mieszkaniec ma obowiązek zgromadzić samodzielnie-dodaje Monika Kowalska-Kastrau Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

O pomoc mobilnego urzędnika można wystąpić na kilka sposobów: telefonicznie – 89 649 01 89, wysyłając e-mail: kowalska.kastrau@umilawa.pl albo kontaktując się osobiście w pok. nr 110 w ratuszu. Usługa przeznaczona jest dla osób z trudnościami w poruszaniu się, dlatego też wszystkie zgłoszenia będą analizowane i weryfikowane pod kątem zasadności.

Przypominamy także o możliwości skorzystania z e-usług UM Iławy, dzięki którym sprawy urzędowe,  można załatwić nie wychodząc z domu.  Dzięki realizacji projektu Cyfrowy Przyjazny Urząd i Portalowi Mieszkańca złożenie wniosku o wycinkę drzew, krzewów, czy wydanie zgody na zajęcie pasa drogowego, czy też zarejestrowanie lub wyrejestrowanie psa nie wymaga wizyty w urzędzie.Wystarczy skorzystać z funkcjonalności, jakie daje Portal Mieszkańca-www.portal.miastoilawa.pl

WŁOSKI STYL W KUCHNI. Webinar z cyklu „Luksus znaczy jakość”

QUIZ. Seriale PRL. "Deszcze niespokojne". Kochaliście Czterech pancernych i psa? To odpowiecie na wszystkie pytania nie wstając z łóżka!

Pytanie 1 z 21
Dlaczego czołg "Rudy 102" w "Czterech pancernych" był "rudy"?