imprezy koronawirus

i

Autor: Gerd Altmann - Pixabay Tańczenia nie będzie! Nowe obostrzenia dotyczące imprez!

Ministerstwo wprowadza zakaz tańczenia! Zaostrzenie obostrzeń w strefach!

2020-10-06 15:29

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o zaostrzeniu obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych, poza tym wprowadza zakazy dotyczące branży rozrywkowej i zgromadzeń! Więcej już teraz na ilawa.eska.pl

To już pewne, od najbliższej soboty (10.10) czekają nas wcześniej zapowiadane zaostrzenia obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych, ale nie tylko.

- Ograniczymy liczbę uczestników zgromadzeń: nie może być większa niż 150 osób, a odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów (obecnie 150). Od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej. Zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa są m.in. osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność - powiedział na konferencji Adam Niedzielski, Minister Zdrowia

W konferencji uczestniczył również z Jarosław Szymczyk, komendant główny policji. Zapowiedziano większe egzekwowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa i wprowadzenie polityki "zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa".

Zakaz potańcówek w pomieszczeniach zamkniętych

Minister Zdrowia zdradził też dodatkowe ograniczenia w kwestii organizowania nie tylko zgromadzeń, ale też imprez tanecznych.

- Wprowadzamy zakaz udostępnienia miejsc do tańczenia w lokalach gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach - mówił Minister. Chodzi o te punkty gastronomiczne, które nie mają w swojej działalności gospodarczej organizowania imprez, a udostępniają przestrzeń w tym celu.

Zmiany w limitach osób w strefach i poszczególnych okazjach zgromadzeń

Szef resortu zdrowia przypomniał, że od tej soboty zaczyna obowiązywać nowy pakiet obostrzeń w strefach zielonej, żółtej i czerwonej, który wprowadza limity liczby osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych:

  • w strefie zielonej do 100 osób,
  • w strefie żółtej do 75 osób.
  • w strefie czerwonej pozostanie ograniczenie do 50 osób.
ograniczenia w strefach od 10.10

i

Autor: Ministerstwo Zdrowia Nowe obostrzenia w strefach od 10.10.2020 Link: Kliknij by powiększyć

Nowe obostrzenia i powiadamianie SMS

W strefie czerwonej pojawi się nowe obostrzenie – ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22.00.

Z kolei obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej. 

Zgodnie z zapowiedzią ministra Adama Niedzielskiego, resort wykorzysta system alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa do informowania mieszkańców o wprowadzeniu konkretnej strefy. 

W piątki po południu Ministerstwo Zdrowia planuje wysłać SMS-y do mieszkańców z informacją o wprowadzeniu w danym powiecie strefy żółtej lub czerwonej. 

Dopasuj wysokość mandatu do przewinienia

Pytanie 1 z 15
Jaki mandat grozi za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy?
Pasy bezpieczeństwa
Lekarze z Tarnowa mają bezprzewodowe stetoskopy