burmistrz

i

Autor: UM Iława

Marszałek województwa chwali Iławę

2022-06-17 14:42

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, przybył do Iławy na zaproszenie burmistrza Dawida Kopaczewskiego.

Pobyt rozpoczęło spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami w pięknie odrestaurowanej kamienicy przy ul. Ostródzkiej 2. Oprócz podziwu nad ogromem prac i samą wizją architektoniczną kamienicy, wizyta była okazją to rozmów na temat rozwoju Iławy, sytuacji gospodarczej i inwestycyjnej, zarówno tej lokalnej jak i ogólnokrajowej. Burmistrz Dawid Kopaczewski zaprezentował marszałkowi Brzezinowi lokalne inwestycje, zrealizowane z wykorzystaniem funduszy europejskich. Panowie odwiedzili m.in. iławską ekomarinę oraz pobliską plażę miejską. Burmistrz opowiedział także o inwestycji w zakresie Wyspy Młyńskiej. Celem wizyty było zaprezentowanie efektu unijnego, w wyniku którego wybudowano kolejny etap ścieżek rowerowych od ww. wyspy do ul. Sosnowej/Świerkowej. Tylko na tę inwestycję miasto pozyskało 6 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020, którego dysponentem jest zarząd województwa. Niestety, warunki pogodowe pokrzyżowały zaplanowaną przejażdżkę rowerową, która umożliwiłaby gościom pełną prezentację efektów zainwestowanych funduszy.

- Iława jest znakomitym przykładem miasta, które zmienia swoje oblicze dzięki funduszom unijnym – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Wakacje za pasem, a ja cieszę się, że możemy pozytywnie zaskakiwać przybywających nad Jeziorak turystów nowymi inwestycjami. To pokazuje, że dzięki dobrej samorządowej współpracy stale idziemy naprzód – dodaje marszałek.

- To dla nas ważne, że marszałek Brzezin chętnie odwiedza Iławę. Tym razem mieliśmy okazję zaprezentować nasze inwestycje, które tak pozytywnie zmieniają nasze miasto. To pokazuje aktywność naszych pracowników w zakresie pozyskiwania środków oraz dobrą współpracę z samorządem województwa. Analizujemy nasze potrzeby i możliwości, by przygotować się do nowych konkursów i efektywnie ubiegać się o kolejne granty - komentuje burmistrz Kopaczewski.

Parzą kawę, przynoszą paczki, dostarczają pizzę i śpiewają Sto lat. Warszawa miastem robotów

Z jakich miast pochodzą gwiazdy?

Pytanie 1 z 11
Gdzie mieszka Marcin Miller?