festyn behringowski ławice 2019

i

Autor: UG Iława archiwum organizatora

XVII Festyn Behringowski w Ławicach pod Iławą. Będzie bieg i inne atrakcje [PROGRAM, AUDIO]

2022-06-17 9:24

Co roku w Ławicach pod Iławą odbywa się Festyn Behringowski. Choć to już siedemnasta edycja, to atrakcji nie brakuje. W tym roku między innymi coś dla biegaczy - amatorów.

Festyn odbędzie się w sobotę 18.06.2022. Festyn wystartuje specjalnym biegiem dla wszystkich chętnych. Do wyboru sporo dystansów od 200 m do 8 km. Zapisy przed startem od 11:00.

Gdy zakończy się bieg, wystartują kolejne atrakcje, będzie między innymi można zwiedzić utworzoną w Ławicach izbę pamięci sławnego noblisty Emila Von Behringa.

- Jeszcze kilkanaście lat temu nikt by Ławic nie kojarzył ze znanym noblistą, wynalazcą szczepionek. Dzięki temu, że zebraliśmy wszystkie fakty o nim i utworzyliśmy cykliczny festyn, z pewnością wiele osób o jego zasługach się dowiedziało. Upamiętniamy w ten sposób jego zasługi dla całego świata, pośrednio też dla Ławic i gminy Iława - mówi Krzysztof Harmaciński, wójt gminy.

XVII Festyn Behringowski - Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława
festyn behringowski ławice-1

i

Autor: UG Iława
festyn behringowski ławice-2

i

Autor: UG Iława
festyn behringowski ławice-3

i

Autor: UG Iława

QUIZ. Gry i zabawy z dzieciństwa. Baba Jaga patrzy, czy zdobędziesz minimum 8 punktów!

Pytanie 1 z 10
Na początek - ile dzieci miał ojciec Wirgiliusz?
Parzą kawę, przynoszą paczki, dostarczają pizzę i śpiewają Sto lat. Warszawa miastem robotów

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!