julka

i

Autor: archiwum rodziców

Mała Julka dostała lek kosztujący miliony

2020-04-17 12:44

Mała nowomieszczanka Julia Rówczyńska dziś skończyła 9 miesięcy. Miesięcznice obchodzi w Stanach Zjednoczonych. Dostała z tej okazji bardzo drogi i wyjątkowy prezent na który złożyła się cała Polska.

Akcja Ocalić Julkę dziś ma swój wielki finał. Śmiertelnie chora dziewczynka otrzymała lek, który ma ocalić jej życie. Specjalna terapia genowa ma zatrzymać potwora o nazwie SMA-1, który niszczy jej ciało. By można było ocalić to małe dziecko potrzebne było aż 10 milionów złotych. Udało się je uzbierać.

Dzisiaj mam 9 miesięcy i dostałam Zolgensma :) - informuje mama Julki. - Nastał ten dzień. Wyniki badań wyszły perfekcyjnie. Julka była też w dobrym humorze do czasu kiedy trzeba było znaleźć żyłę by zrobić wkłucie. Niestety od zawsze jest z tym problem jednak przy zastosowaniu różnych metod- udało się i poszło! W międzyczasie dostała ciepłe mleczko więc minęła chwila i zasnęła. Infuzja trwała godzinę. Po wlewie zostajemy na 2 godziny obserwacji i wychodzimy do domu.

Julka Rówczyńska kończy 9. miesiąc życia w Ann & Robert H. Lurie Children's Hospital of Chicago. Dotarła tam w dobie pandemii koronawirusa dzięki pomocy polskiego rządu.