chór

i

Autor: arch. organizatora

Kultura

Lubawa: Koncert, który przeniesie nas do czasów Jagiellonów

2023-08-08 12:52

Zapraszamy na koncert muzyki z epoki Jagiellonów, który odbędzie się 1 września 2023 r. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie. Wystąpi Schola Węgajty, która specjalizuje się w średniowiecznych dramatach liturgicznych i w chorale gregoriańskim.

Podczas godzinnego koncertu goście będą mogli wysłuchać „Hymnów okresu pasyjnego i medytacji benedyktyńskich Ksieni Magdaleny Mortęskiej”, w wykonaniu Schola Węgajty, Marii Rochowicz i Małgorzaty Dżygadło- Niklaus. Koncert ten odbywa się w ramach IV edycji Mid-Europe Early Music Festival, którego organizatorem od tego roku jest Fundacja Opcja Benedykta  Podczas koncertu Schola Węgajty, specjalizująca się w średniowiecznych dramatach liturgicznych i w chorale gregoriańskim, wykona hymny okresu pasyjnego, Maria Rochowicz i Małgorzata Dżygadło-Niklaus będą recytowały natomiast medytacje benedyktyńskie Ksieni Magdaleny Mortęskiej, związanej rodzinnie z Ziemią Lubawską.

Wydarzenie objął swoim patronatem Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, ale także Ambasador Litwy, Ambasador Estonii, Arcybiskup Warmiński  oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gęś Pipa robi furorę nad Bałtykiem

Quiz tylko dla mądrych ludzi. Masz odwagę się sprawdzić?

Pytanie 1 z 20
Na początek pytanie z geografii. Jaka jest powierzchnia Europy?
Europa