sztywny pal azji

i

Autor: arch. organizatora

Legendy polskiego rocka zagrają w Iławie

2020-07-08 12:50

Jeszcze w lipcu w iławskim amfiteatrze zobaczymy Chłopców z Placu Broni i Sztywny Pal Azji. Zespoły święciły olbrzymie triumfy w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku.

Koncert odbędzie się 25 lipca w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga w Iławie. Chłopcy z Placu Broni zagrają o 20, a Sztywny Pal Azji o 21.30.

Sztywny Pal Azji

To zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Początki działalności sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986. Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu pt. „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z...” oraz „Wieża radości, wieża samotności”, „To jest nasza kultura”, „Póki młodość w nas” szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. W 2014 roku największy przebój zespołu – „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. Swoją ostatnią płytę wydali w 2017. Od tamtej pory koncertują regularnie po całej Polsce.

Chłopcy z Placu Broni

Zespół założony w marcu 1987 w Krakowie. Od początku istnienia jego liderem był Bogdan Łyszkiewicz. Debiutowali w 1990 albumem studyjnym pt. O! Ela, promowany tytułowym singlem, który stał się ogólnopolskim przebojem. W 1991 wydali drugi album studyjny pt. Krzyż. W kolejnych latach wydali jeszcze trzy albumy: Kocham cię (1993), Uśmiechnij się! (1996) i Polska (2000). 23 czerwca 2000 Łyszkiewicz zginął w wypadku samochodowym, co poskutkowało zawieszeniem działalności zespołu. Zespół został reaktywowany 23 czerwca 2015, w 15. rocznicę śmierci lidera zespołu. Grupa powróciła z inicjatywy Franza Dreadhuntera oraz grupy przyjaciół, pragnących upamiętnić największe przeboje nieżyjącego lidera grupy, takie jak „O! Ela”, „Kocham cię”, „Aeroplan” i „Kocham wolność”.

plakat

i

Autor: ICK

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
TOP 10 najlepszych polskich utworów z 2020 roku, które warto posłuchać!