kormoran iława hotel restauracja

i

Autor: Iława Sprzed Lat Kolejna wycieczka z przewodnikiem ulicami Iławy. Zbiórka... w Internecie!

Kolejna wycieczka z przewodnikiem ulicami Iławy. Zbiórka... w Internecie!

2021-02-19 10:13

Cykl wycieczek pieszych okraszonych opowieściami i legendami, które organizują Michał Młotek i Darek Paczkowski wraca, ale w zmienionej formie.

Tym razem niestety nie spotkacie się w tak zwanym realu i nie będziecie dreptać szlakiem za przewodnikami, a wycieczka transmitowana będzie w Internecie.

Temat wycieczki, to iławski tzw Mały Sopot, czyli okolice stawianego na nowo, od fundamentów hotelu i restauracji Kormoran, która do złudzenia przypominała widok nabrzeża sopockiego molo.

Jak informują regionaliści działający także w ramach Internetowego Muzeum Iławy "Iława Sprzed Lat"

- Spragnieni wycieczek po Iławie zaplanowaliśmy coś specjalnego na najbliższą niedzielę. Jeśli tylko nie przeszkodzi nam śnieg lub deszcz o godz. 16:00 na fan-page'u Internetowego Muzeum Iławy rozpoczniemy transmisję z naszej wyprawy po ulicach Chodkiewicza, Mazurskiej i Plażowej. Porozmawiamy o historii i o przyszłości miejsca, które dawniej nazywano... "Małym Sopotem". Ale czy na pewno to właśnie to miejsce było legendarnym "Małym Sopotem"? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w najbliższą niedzielę. Bądźcie z nami. Okazją do naszego spotkania jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, który przypada właśnie na niedzielę. Pozostaje nam tylko żałować, że nie spotkamy się na żywo.

Początek wycieczki w niedzielę 21 lutego od 16:00, TUTAJ

kormoran iława hotel restauracja

i

Autor: Iława Sprzed Lat Wycieczka po Iławie online - Zagadka Małego Sopotu plakat
Sonda
Czy pandemia sprawiła, że twój stan psychiczny się pogorszył?
Od pucybuta do prezydenta! Nasz "Janek" będzie rządzić afrykańską potęgą? Komentarz Adama Federa [WIDEO].