Policja kogut

i

Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Policja szukała chorej na Covid 19 kobiety, która uciekła ze szpitala

Jeden uciekał przed policjantami, drugi jeździł bez uprawnień

2021-09-23 14:23

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35 – latkowi. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego posiadał przy sobie amfetaminę i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Natomiast 40 – latek kierował scanią nie posiadając do tego uprawnień i spowodował kolizję drogową.

W środę (22.09.2021r.) po godzinie 8:00 policjanci iławskiego ruchu drogowego w gminie Lubawa zauważyli kierującego mercedesem, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierowca zbliżając się do patrolu policji na podawany znak do zatrzymania nie zareagował. Funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg za mercedesem. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego. Okazał się nim 35-latek. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali go. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu nowomiejskiego posiada przy sobie woreczek strunowy, który po zbadaniu okazał się amfetaminą. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badania. W celu sprawdzenia czy nie kierował mercedesem pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze również wylegitymowali pasażera samochodu, którym okazał się 26-latek. Jak ustalili policjanci, mężczyzna poszukiwany był przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Iławy został już przetransportowany do więzienia. 

Tego samego dnia (22.09.2021r.) po godz. 17:00 w Iławie doszło do zdarzenia drogowego. Jak się okazało kierujący scanią nie zachował bezpiecznego odstępu podczas wymijania się z zespołem pojazdów w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia. Policjanci ustalili, że  40- latek kierujący scanią nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.

Chris Cugowski zachwyca jako Axl Rose z Guns N’Roses

QUIZ. Czy wiesz, ile lat ma ta gwiazda? Niektóre odpowiedzi Cię zaskoczą! To wyjątkowo trudne wyzwanie

Pytanie 1 z 10
Ile lat ma Magda Gessler?
QUIZ. Czy wiesz, ile lat ma ta gwiazda? Niektóre odpowiedzi Cię zaskoczą! To wyjątkowo trudne wyzwanie