Inauguracja PlusLigi w Iławie. AZS Olsztyn-Resovia Rzeszów 0:3 [ZDJĘCIA]

2021-10-04 7:36

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn na inaugurację nowego sezonu PlusLigi, musieli uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów, ulegając 0:3.

Najbliżej zwycięstwa olsztynianie byli w pierwszej partii, kiedy mieli kilka punktów przewagi, lecz nie utrzymali jej do samego końca. W pozostałych setach górą byli rzeszowianie, a statuetkę MVP otrzymał Fabian Drzyzga.

Patrząc w pomeczowe statystyki

Asseco Resovia dysponowała tego dnia lepszym przyjęciem (57% do 43%), była skuteczniejsza w ataku (44% do 38%), zagrała lepiej blokiem (8:2) i na zagrywce (8:6). Najwięcej punktów u gospodarzy zdobyli Karol Butryn i TJ DeFalco (9 pkt.), a u gości Sam Deroo (14 pkt.).

Spotkanie oglądał komplet iławskiej publiczności – akademicy z Kortowa w sezonie 2021/2022, swoje spotkania będą rozgrywać w obiekcie położonym przy Jezioraku Małym.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów (niedziela, 10.10.2021). Początek meczu o godz. 17:30.

Kolejny mecz w Iławie wstępnie zaplanowany jest na 24 października o godzinie 17:30: Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie

Sonda
Powinna wrócić nauka zdalna?
Owce kradną lizaki sarnom

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!