Iławscy policjanci podsumowali świąteczną akcję na drogach

2021-12-27 15:37

Wczoraj późnym wieczorem zakończyły się trwające od piątku działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. W tym roku świąteczne dni, w ocenie funkcjonariuszy, upłynęły spokojnie i bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali w tym czasie żadnego wypadku drogowego, a kolizji i nietrzeźwych kierujących było znacznie mniej niż w ostatnich latach.

Tegoroczny świąteczny weekend na drogach powiatu iławskiego można ocenić jako bezpieczny i spokojny. Do działań w tym szczególnym okresie zaangażowanych zostało 96 policjantów, którzy czuwali  nad bezpieczeństwem podróżujących zwłaszcza, że Święta Bożego Narodzenia  to również czas zwiększonego ruchu na drogach. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań prewencyjnych, aby zminimalizować ilość zdarzeń drogowych i wyeliminować pijanych kierowców

Na terenie całego powiatu funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką poruszały się pojazdy, ich stan techniczny oraz to, czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Podczas działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie iławscy policjanci skontrolowali łącznie 159 pojazdów.  Za przekroczenie dozwolonej prędkości mandatami ukarali 16 kierujących a 21 pouczyli. Ujawnili  także  2 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu.  Podczas świątecznego weekendu na terenie powiatu iławskiego  nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, natomiast miały miejsce 3 kolizje.

Do najpoważniej wyglądającego zdarzenia drogowego doszło już w piątek wieczorem (24.12.21) w gminie Lubawa. Jak wstępnie ustalili policjanci 26-latek kierujący mazdą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze,  w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w znak drogowy. Od kierowcy wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu, nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdem. W trakcie dalszych działań okazało się jeszcze, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd rejonowy do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę.  26-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po opłaceniu zasądzonej grzywny został zwolniony, jednak za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

SUPERNOVA LIVE: Marcin Czerwiński w swoim hicie Pod Wiatr. Ciarki gwarantowane!

QUIZ o pojazdach Wojska Polskiego

Pytanie 1 z 13
Jaką nazwę wywodzącą się od ssaka nosi polski opancerzony wóz bojowy?