Marcin Jasiukowicz (pierwszy z prawej) z kolegami z koła naukowego

i

Autor: eka

Kosmiczne stypendium dla iławianina. Wsparcie przyznał marszałek województwa

2024-04-19 10:30

Marcin Jasiukowicz to młody i zdolny naukowiec, zarażający swoją pasją także młodszych kolegów. Mimo że studiuje w Trójmieście, to pochodzi z Iławy. Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego przyznał mu stypendium naukowe.

Hanna Wiatrowska, Jakub Radgowski, Maciej Kapciński to iławianie, których zainspirował Marcin Jasiukowicz (na zdj. pierwszy z prawej). To on cztery lata temu jako członek koła naukowego Politechniki Gdańskiej wziął udział w projekcie, który polegał na wypuszczeniu balonu stratosferycznego w przestrzeń kosmiczną i zebraniu w ten sposób próbek mikroorganizmów.Obecnie temat kontynuują - wraz z nim - kolejne osoby z koła naukowego SimLE.

Posłuchaj rozmowy z młodymi pasjonatami!

Marcin Jasiukowicz (pierwszy z prawej) z kolegami z koła naukowego

i

Autor: eka
Młodzi naukowcy badają kosmos

Tymczasem Marcin Jasiukowicz otrzymał stypendium naukowe marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. To student II roku studiów magisterskich Politechniki Gdańskiej na kierunku: Technologie kosmiczne i satelitarne. Przyznano łącznie 23 stypendia naukowe studenckie. Pozostali laureaci to głównie studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W tym roku do naboru po stypendium marszałka wpłynęły 133 wnioski.

Luna interesuje się astrologią. Zapytała gwiazdy o wynik konkursu Eurowizji?

QUIZ: Czy mógłbyś polecieć w kosmos? Szybki test!

Pytanie 1 z 7
Czy masz co najmniej 152 cm wzrostu?