ilawa

i

Autor: UM Iława

Iława likwiduje kopciuchy. Wymień swój piec na ekologiczny

2022-01-07 15:36

Rusza nowe rozdanie dotacji na zmianę systemu ogrzewania na ogrzewanie proekologiczne w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Iławy

Burmistrz Miasta Iławy ogłasił nabór wniosków o udzielenie dotacji dla osób fizycznych na inwestycje z zakresu ochrony środowiska, służące ograniczeniu emisji zanieczyszczeń powietrza.

- Od kilku lat podejmowane są w naszym mieście działania antysmogowe, takie jak m.in. udzielanie dotacji do wymiany kotłów, tzw. "kopciuchów" - mów burmistrz. - W tym roku mamy kilka wariantów dotacji dla mieszkańców na wymianę kotłów i systemów grzewczych na terenie Iławy.

I tak macie do wyboru:

a) przy wykonaniu indywidualnego węzła cieplnego z jednoczesnym podłączeniem do sieci ciepłowniczej - 10 000 zł dla domu jednorodzinnego, 20 000 zł dla wspólnoty mieszkaniowej,

b) przy wykonaniu źródła ciepła opalanego paliwem gazowym, olejowym lub elektrycznym - 4 000 zł;

c) przy wykonaniu źródła ciepła z zastosowaniem paliwa stałego przy użyciu kotłów bezrusztowych spełniających wymagania klasy 5 w zakresie emisji i sprawności cieplnej - 2 000 zł.

Od tego roku nastąpiła istotna zmiana polegająca na tym, że nie będą dotowane już przedsięwzięcia związane z zakupem kotła na węgiel. Odejście od dotacji do pieców węglowych wynika z wytycznych Komisji Europejskiej, przepisów w planowanej uchwale antysmogowej dla gmin naszego województwa, a także zapisów w KPO oraz w Polskim Ładzie. Program „Czyste Powietrze” również nie będzie udzielał dotacji do kotłów na węgiel.- mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Wniosek o udzielenie dotacji należy pobrać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Iławy Uwaga! Nabór trwa do wyczerpania kwoty przeznaczonej na ten cel w budżecie Miasta  na 2022 rok czyli 200 tys zł.

Piotr Niemczyk: Nie da się uchronić przed inwigilacją [Super Raport]

QUIZ. Tylko prawdziwy Ślązak będzie wiedział, co znaczą te słowa. Trudny test z gwary

Pytanie 1 z 10
Blizablajfer chroni nas przed...