dziura w drodze

i

Autor: Edyta Kocyła-Pawłowska Dziura oznaczona do załatania na ulicy Sikorskiego w Iławie

Dziurawe drogi w Iławie. Kiedy naprawa?

2022-01-07 10:47

Jak zwykle po zelżeniu śniegu okazuje się, że dziur w jezdniach jest więcej niż jesienią. Kiedy będą one naprawiane - sprawdziliśmy w iławskim ratuszu.

Julia Bartkowska, kierownik wydziału utrzymania mienia komunalnego, wyjaśnia, że każdy mieszkaniec może zgłosić dziurawą drogę.

- Bardzo często przyczyną tych ubytków są warunki atmosferyczne, czyli zmiany: przymrozki i temperatura dodatnia. Wkrótce, bo 14 stycznia ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę kompleksowych remontów dróg. Natomiast same prace prawdopodobnie będą wykonywane dopiero wtedy, kiedy pozwoli na to pogoda. Do tej pory naprawy będą wykonywane doraźnie - mówi Julia Bartkowska.

Julia Bartkowska, kierownik wydziału utrzymania mienia komunalnego, wyjaśnia, że każdy mieszkaniec może zgłosić dziurawą drogę. Najlepiej zadzwonić pod główny numer telefonu do Urzędu Miasta i poprosić o połączenie z wydziałem utrzymania mienia: tel. 89 649 01 01. Na co dzień to pracownicy wydziału robią przeglądy dróg i na tej podstawie wyznaczane są miejsca do remontów.

Spotkaliście na swojej drodze dziury, utrudnienia, wypadki? Wiadomości z informacjami z iławskich dróg możecie przekazywać nam Messengerem

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

Pytanie 1 z 15
W jaki dzień tygodnia katolicy powinni zachowywać „wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych”?
dziura w drodze

i

Autor: eka Dziura oznaczona do załatania na ulicy Sikorskiego w Iławie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wielka akcja CBŚP w Kujawsko-Pomorskiem. 5 osób zatrzymanych