ilawa

i

Autor: joyu

Samorząd

Iława laureatem ogólnopolskiego rankingu. Doceniono ekologiczne podejście władz

2023-10-23 14:49

W kategorii polskich gmin miejskich Iława zajęła wysokie 10 miejsce w Rankingu Zielonych Finansów Samorządowych. Ranking wyróżnia gminy, które ukierunkowują swoją politykę finansową na realizację celów związanych z ekologią.

Ocenie podlegają wyniki osiągnięte w okresie 5-letnim (2018-2022) uzyskane na podstawie Indeksu Zielonych Finansów Samorządowych (ZIELFinJST). Indeks opracował Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a cała analiza jest realizowana w ramach projektu badawczo-rozwojowego.

Indeks Zielonych Finansów Samorządowych został zaprezentowany po raz pierwszy na Europejskim Forum Samorządowym LOCAL TRENDS 2023 w Poznaniu, w trakcie debaty nt. zielonych finansów samorządowych. Udział w rankingu był bezpłatny, a ocena działań gmin była wynikiem prac grupy niezależnych specjalistów.

Podczas oficjalnej gali wydarzenia LOCAL TRENDS 2023 Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski odebrał dyplom laureata z rąk Ryszarda Grobelnego, Prezesa Fundacji Miasto.

Wysokie miejsce w skali kraju jest efektem wielu działań, projektów i strategii, które Iława kompleksowo wdraża od wielu lat. Budowa nowych nitek sieci kanalizacyjnej, zakup niskoemisyjnych autobusów, polityka nasadzeń, inwestycje w drogi rowerowe, program dofinansowania wymiany kopciuchów do tylko kilka przykładów potwierdzających obrany kierunek na zieloną transformację miasta.

burmistrz

i

Autor: UM Iława
Natalia Kukulska i Małgorzata Socha. Historia przyjaźni

Zagraniczne hity po polsku. Poznajesz te melodie?

Pytanie 1 z 11
De Mono "Nasza jest cała ta noc"