gmina iława

i

Autor: UG Iława Gmina Iława z kolejnymi perłami do kolekcji. Za co tym razem otrzymała wyróżnienie?

Gmina Iława z kolejnymi perłami do kolekcji. Za co tym razem otrzymała wyróżnienie?

2021-05-13 12:31

12 maja 2021 r. o godzinie 20.00 odbył się Kongres Perły Samorządu. Gmina Iława znalazła się wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu. Gala, ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia, odbyła się w formule hybrydowej. Gminę Iława reprezentował wójt Krzysztof Harmaciński, który w niej uczestniczył za pośrednictwem platformy internetowej.

Perły Samorządu są projektem unikatowym, w którym oprócz gmin wybiera się również najlepszych włodarzy. U podstaw rankingu stoją wspólne wartości świadczące o jego wyjątkowości – udział w Perłach jest całkowicie bezpłatny. Kapituła złożona jest z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy, kieruje się zasadą bezstronności, apolityczności oraz zapewnienie równych szans wszystkim uczestnikom. Kapituła złożona jest z przedstawicieli świata nauki, biznesu, menedżerowie i konsultanci znanej na świecie firmy doradczej PWC oraz dziennikarzy Gazety Prawnej, kieruje się zasadą bezstronności, apolityczności oraz zapewnienie równych szans wszystkim uczestnikom.

- Kolejny raz mamy powody do dumy i radości. Podczas kongresu Perły Samorządu 2021 zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, który odbył się w 12 maja 2021 r. gmina Iława odniosła spektakularny sukces. Zajęliśmy dwa pierwsze miejsca: w kategorii Gminy wiejskie oraz w kategorii Włodarz. Gala, podobnie jak ubiegłoroczna, odbyła się w formule hybrydowej. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński uczestniczył w niej za pomocą platformy internetowej - informują urzędnicy.

I miejsce w kategorii Włodarz zajął Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński.

Warto podkreślić, że jest to już szóste zwycięstwo w rankingu Perły Samorządu. Również w kategorii Gmina Wiejska, Gmina Iława nie miała konkurencji i zajęła I miejsce. Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

Podczas kongresu dwukrotnie zabrał głos Wójt Harmaciński, który podkreślił rolę osób zaangażowanych w pracę na rzecz gminy i jej mieszkańców. Warto również zaznaczyć, że wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele samorządów z Gdańska, Gdyni, Poznania, Krakowa i wielu innych.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?
Rozebrał się i wskoczył do fontanny

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!