yutong

i

Autor: arch. producenta

Elektryczne autobusy z Chin już ruszyły w trasę po Iławie

2022-12-12 14:32

Pierwszy autobus linii nr 4 rozpoczął dziś przejazd przez Gajerek. Zmieniona trasa prowadzi od Dworca PKP do ronda na ulicy Dąbrowskiego. Z uwagi na wąskie ulice osiedlowe kursują tu nieco mniejsze autobusy elektryczne, które zostały niedawno zakupione przez miasto.

Zgodnie z obietnicą wprowadzamy linie autobusowe na osiedle Gajerek, czyli tam gdzie nigdy do tej pory nie kursowały. To historyczny moment dla mieszkańców osiedla, ponieważ ta część miasta zawsze była omijana przez komunikację miejską.  Ta zmiana była potrzebna i mam nadzieję, że teraz jak w przypadku osiedla Piastowskiego, mieszkańcy skorzystają z tych udogodnień i będą mogli łatwiej dotrzeć do centrum miasta - komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

- 12 grudnia o  godzinie 6:25 z przystanku przy ul Dworcowej wyruszył autobus elektryczny Yutong E8  i pojechał następującą trasą: ul. Andersa, ul. Smolki, ul. Skłodowskiej- Curie, ul. 1-go Maja, ul Gdańska, ul. Bydgoska, ul Grudziądzka, ul. Biskupska, u. Konstytucji 3 Maja, ul Niepodległości, ul. Kościuszki, Al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiego , ul Dąbrowskiego (rondo). Cała trasa zajmuje ok 26 minut w jedną stronę. Przewidujemy realizację 9 kursów- mówi Prezes ZKM Roman Smoliński.

- Od niedawna na terenie naszej bazy zainstalowaliśmy farmę fotowoltaiczną, co pozwoli obniżyć koszty eksploatacji związanych z zużyciem energii elektrycznej przez nowe autobusy- dodaje Smoliński.

Autobusy, które kursują po Gajerku to nowe zeroemisyjne pojazdy elektryczne zakupione w ramach projektu pn. Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w Iławie. Wyprodukowano je w Chinach.

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Czeka nas rząd mniejszościowy

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Oczekuj owacji na stojąco od 8/10

Pytanie 1 z 10
Mundialowo: Maroko jest już w półfinale turnieju. Wcześniej taki poziom drużyny z Afryki osiągnęły...