zkm iława nowe autobusy

i

Autor: UM Iława

Dzień Otwarty w ZKM i prezentacja nowych autobusów już w piątek!

2020-07-28 14:26

Wiele o nich mówiono, nawet widzieliśmy relację z ich przyjazdu do Iławy ale nadal były niedostępne dla mieszkańców. Od najbliższego weekendu to się zmieni.

Na najbliższy piątek zaplanowano pokaz nowoczesnych autobusów w ramach Dni Otwartych w ZKM Iława.

Flota nowoczesnych, pachnących, ekologicznych autobusów będzie gotowa na testy pasażerów na terenie ZKM przy ul. Wojska Polskiego 29 w piątek 31 lipca w godzinach 16:00 - 17:30.

Będzie to wyjątkowa szansa na uzyskanie informacji o nowych pojazdach, porozmawianie z kierowcami, zajrzenie w prawie każdy zakątek tych wspaniałych maszyn. Oprócz otwartej dla zwiedzających bazy ZKM na miejscu pojawią się główni bohaterowie, czyli autobusy Urbino 10,5 oraz Urbino 12 Hybryd.

Nowe autobusy komunikacji miejskiej pojawiły się w naszym mieście dzięki realizowanemu projektowi pn. "Utworzenie węzła integracyjnego transportu miejskiego z innymi systemami transportu zbiorowego w Iławie".

Przypominamy, że z kolei od soboty 1 sierpnia zacznie w Iławie obowiązywać na mocy podjętej przez Radę Miejską uchwały, komunikacja czasowa. Na jednym bilecie ważnym 45 minut będziemy mogli objechać całe miasto bez znaczenia czy będzie do tego konieczna przesiadka czy nie.

Koszt biletów zostaje bez zmian, to 2,80 normalny i 1,40 ulgowy, dodatkowo zniesiono dodatkową opłatę u kierowcy, zniesiono opłatę za wózek dziecięcy i wprowadzono możliwość kupienia biletu elektronicznego przez SkyCash lub Mobilet.

Czekamy jeszcze na uruchomienie elektronicznych tablic sprzężonych z GPS autobusów i informacją o godzinie przyjazdu w czasie rzeczywistym, a po wakacjach uruchomione zostaną dodatkowe linie i przystanki.

Nowy cennik ZKM Iława 2020

i

Autor: UM Iława Nowy cennik ZKM Iława 2020 - załącznik do uchwały Rady Miejskiej

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?
Polski samochód elektryczny - detale