Dzień Dziecka gminy Iława. Dzieci opanowały szkołę w Wikielcu pod Iławą!

2022-06-01 13:46

Prawie 300 dzieci wraz z nauczycielami bawiło się na Gminnych Obchodach Dnia Dziecka. Zwykle impreza odbywała się na stadionie GKS-u w Wikielcu, jednak niekorzystna aura sprawiła, że impreza została przeniesiona do gościnnej hali sportowej w SP w Wikielcu.

W środę, 1 czerwca, prawie 300 dzieci wraz z nauczycielami bawiło się na Gminnych Obchodach Dnia Dziecka. Zwykle impreza odbywała się na stadionie GKS-u w Wikielcu, jednak niekorzystna aura sprawiła, że impreza została przeniesiona do gościnnej hali sportowej w SP w Wikielcu. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0-3 ze szkół z terenu Gminy Iława, którzy przybyli do Wikielca wraz z opiekunami.

Zajęcia odbywały się zarówno na sali sportowej, jak i dodatkowe, w mniejszych salach szkoły.

Przybyłe dzieci powitał wójt Krzysztof Harmaciński, który złożył im również życzenia z okazji ich święta. Imprezę poprowadziła dyrektor GOK w Lasecznie Grażyna Piękos.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Były m.in. konkursy sportowe przygotowane przez GOK Laseczno i nauczycieli. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali wolontariusze z Oddziału Rejonowego PCK w Iławie.

Impreza została zorganizowana przez Gminę Iława z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka i na stałe weszła do kalendarza gminnych imprez promocyjnych.

Organizatorami obchodów byli: Gmina Iława, GOK w Lasecznie i SP w Wikielcu, natomiast sponsorami firma DWS ze Stradomna oraz sołtys sołectwa Wikielec Ewa Bielicka, którzy zapewnili dzieciom lody oraz słodkie niespodzianki oraz zakład „Tymbark” z Olsztynka.

QUIZ. Jak dobrze znasz teksty starych polskich piosenek? Mniej niż 8/10 to wstyd!

Pytanie 1 z 11
Dokończ tekst piosenki. "Prawie do nieba wzięłaś mnie, a wtedy padał..."
Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz: "A jak połamię?" Rolnik kieruje ciężkim sprzętem

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!