Dzień Biologii i Biotechnologii w Iławie w ramach Pikniku Naukowego "bioIŁAWA"

2022-05-16 13:58

Zobaczcie naukę z bliska! Już 28 maja w Kuźni Talentów zapraszamy na Piknik Naukowy bioIŁAWA.

Obejrzyj owady z całkiem bliska, naciesz oko motylami i namaluj je na szkle, zajrzyj w mikroskop, posłuchaj o nauce przyszłości – biologii syntetycznej i zobacz jak edytować DNA, podejrzyj jak wygląda podwodna Iława, zasiądź w naszym teatrze Kamishibai, zadaj pytania naukowcom, rozwiąż zagadki w grach terenowych. Świętujmy razem Dzień Biologii i Biotechnologii.

Dlaczego warto organizować pikniki naukowe z udziałem przyrodników?

Bo dzieci są ciekawskie i trzeba im dać możliwość poznawania świata w profesjonalny ale też przystępny sposób. Takie zajęcia inspirują do dalszych obserwacji i odkryć. To otwieranie okna Matki Natury na oścież. Okazuje się, że nie trzeba jeździć poza miasto i posiadać specjalistycznego sprzętu.

Pokażemy jak niewiele trzeba, by zachwycić się przyrodą i jak wiele przyjemności można czerpać z jej obserwacji. Przybliżanie życia przyrodniczego uczy i bawi, ale także pozwala docenić i szanować środowisko naturalne - mówią organizatorzy: Iławski Instytut Idei oraz Leśny Przewodnik Iława i okolice Jezioraka.

Partnerami są: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (Wydział Biologii i Biotechnologii), Spotkania z Nauką - UWM Olsztyn, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich - Jerzwałd, IOWA Klub Nurkowy z Iławy, Swojska Baba – Nowe Miasto Lubawskie. Sponsorzy: BEST BOATS Dealer&Service, A&A Biotechnology oraz Pol-Mak

Zobaczcie naukę z bliska!

Już 28 maja w Kuźni Talentów (ul. Dąbrowskiego, przy moście na Iławce) od godziny 12.00 do 17.00 zapraszamy na Piknik Naukowy bioIŁAWA.

Dzień Biologii i Biotechnologii w Iławie w ramach Pikniku Naukowego bioIŁAWA

i

Autor: mat organizatora
Tak wygląda schron przeciwatomowy w Warszawie

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!