dziarny

i

Autor: UG Ilawa

Dziarny mają swojego mistrza Europy

2022-10-04 13:56

Podczas sesji Rady Gminy Iława goszczono Damiana Józefowicza młodego zawodnika trenującego wioślarstwo. Został uhonorowany przez Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego listem gratulacyjnym oraz drobnymi upominkami.

Damian Józefowicz – pochodzący z miejscowości Dziarny w gminie Iława dwudziestodwuletni wioślarz, wychowanek Klubu Wioślarskiego Wir, podopieczny trenera Pawła Pierczyńskiego. Laureat Stypendium Wójta Gminy Iława w latach 2016, 2017, 2018 oraz 2019. Od 2017 roku reprezentant barw Posnanii Poznań, do której przeszedł już w I klasie szkoły średniej. Obecnie student poznańskiej AWF.

Największym dotychczasowym osiągnięciem Damiana jest Złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Belgii we wrześniu tego roku. Wśród licznych sukcesów wychowanka WIR-u możemy znaleźć m.in.: 2 miejsce w finałach Mistrzostw Europy Juniorów w Niemczech oraz III m-ce Mistrzostwach Polski Juniorów w 2017 r., I m-ce Mistrzostwach Polski Juniorów w 2018 r. W roku ubiegłym pięciokrotny Mistrz Polski!!! W 2020 r. trzykrotny Mistrz Polski, jednokrotny Vice mistrz oraz zdobywca III miejsca.

Przed zawodnikiem Posnanii w tym roku jeszcze regaty kwalifikacyjne do kadry narodowej, a przyszły 2023 rok to już walka o zdobycie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie.

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 50-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym zajmował się Joe, bohater filmu "Bulwar zachodzącego słońca" (1950)?