elektrycy

i

Autor: Zespół Szkół w Lubawie

Duży sukces elektryków z Lubawy

2022-01-28 15:54

Uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie zdobyli aż dwie nagrody w konkursie ogłoszonym przez ENERGA-OPERATOR SA. Konkurs ten skierowany był do szkół średnich i zawodowych w ramach programu „Energ(i)a do nauki”. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu projektu, który powstał lub mógłby powstać przy wykorzystaniu sprzętu sfinansowanego przez ENERGA-OPERATOR SA.

Spośród prac konkursowych nadesłanych z różnych szkół, Komisja Konkursowa wyłoniła 6 najbardziej interesujących. Wśród nich znalazły się dwie przygotowane przez uczniów Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół w Lubawie. Na dodatek zdobyły dwa pierwsze miejsca:

I miejsce zdobył projekt „Pracownia elektryczna z modelem linii napowietrznej”. Polegał na remontach pracowni elektrycznych, ich wyposażeniu oraz budowie modelu izolowanej linii napowietrznej.II miejsce zdobył projekt „Stanowisko do symulacji instalacji elektrycznej działającej w systemie off-grid”. Nagrodzona praca przedstawiała projekt stanowiska fotowoltaicznego do badania instalacji elektrycznej wykonanej w systemie off-grid.

Nagrody w wysokości 15.000,00 zł i 10.000,00 zł zostaną przeznaczone na wyposażenie pracowni elektrycznych w lubawskim Zespole Szkół, dzięki czemu uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić umiejętności, a może nawet zdobywać kolejne nagrody.

Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom

QUIZ. Największe błędy językowe. Na pewno mówisz tak na co dzień! Spróbuj to naprawić

Pytanie 1 z 15
Czy forma "wziąść" jest poprawna?