Dostawy nowych samochodów do lokalnych remiz pożarniczych

2021-10-14 11:29

Ochotnicza Straż Pożarna w Durągu otrzymała nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy, z kolei ciężki samochód specjalny ratownictwa technicznego typu „rotator” przyjechał do ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP.

Rodzice malutkiej Adrianny z Grudziądza z zarzutami. Trafili do więzienia na 3 miesiące

13 października do ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej trafił ciężki samochód specjalny ratownictwa technicznego typu „rotator”.

Pojazd wejdzie w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Ostróda”, która funkcjonuje w strukturach ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP.

Samochód został zakupiony przez Komendę Główną PSP w ramach projektu: „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”.

W najbliższych dniach rozpocznie się proces szkolenia. Obsługa tak specjalistycznego sprzętu wymaga od operatorów, aby mieli odpowiednie uprawnienia, między innymi do obsługi dźwigów. Zgodnie z planem ostródzki „rotator” do służby wejdzie z początkiem 2022 roku.

OSP w Durągu otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy

10 października oficjalnie przekazano samochód ratowniczo-gaśniczego druhom OSP Durąg.

Długo wyczekiwany i jak to określili druhowie z OSP Durąg, "historyczny zakup samochodu" udało się zrealizować dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - 120 000,00 zł, Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie - 263 001,89 zł, Gminę Ostróda - 344 604,13,  zł. Urząd Marszałkowski w Olsztynie – 50000 zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 777 606,00 zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Radiowozy Milicji i Policji. Znasz te auta?

Pytanie 1 z 15
Podstawowym autem w barwach Milicji był: