plakat

i

Autor: Starostwo Iławskie

Chcesz otworzyć własną firmę w powiecie iławskim? Dostaniesz na to kasę

2022-11-18 13:21

O bezzwrotne dotacje na otwarcie własnej firmy i o refundację kosztów wyposażenia nowego stanowiska pracy starać się można w ostatnim w tym roku naborze wniosków, który właśnie ogłosił Powiatowy Urząd Pracy w Iławie.

Wysokość wsparcia dla osób bezrobotnych, które rozpoczną prowadzenie działalności gospodarczej i dla przedsiębiorców, którzy zatrudnią osobę bezrobotną po raz pierwszy wynosi aż 36,9 tysiąca złotych. W ostatnim w tym roku naborze do dyspozycji jest łącznie 1 milion złotych.

Refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanych osób bezrobotnych będą finansowane z Funduszu Pracy. Wnioski rozpatrywane będą w sposób ciągły od 14 listopada do wyczerpania środków finansowych, jednak nie później niż do końca miesiąca.

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, także finansowane z Funduszu Pracy, będą udzielane osobom, które są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Iławie lub filiach urzędu jako osoby bezrobotne. Nabór na dotacje ruszył 14 listopada, prowadzony będzie do wyczerpania środków finansowych, jednak nie później niż do 12 grudnia.

Wnioski przyjmowane będą w godzinach pracy urzędu. Można przesyłać je też pocztą – w tym przypadku pod uwagę będzie brana data wpływu do urzędu. Informacji w sprawie naborów udzielają:

Monika Falkowska-Paszynin (tel. 89 644 32 16) i Ewa Dorociak (tel. 89 644 32 18).

Ulubione piosenki skoczków narciarskich [Stoch, Żyła, Kubacki] | ESKA XD - Ale to już było! #62

Quiz. Andrzejki 2023 za pasem. Czy znasz wszystkie wróżby? Sprawdź, czy umiesz lać wosk, czy tylko wodę

Pytanie 1 z 9
Na początek coś łatwego. Najpopularniejsza andrzejkowa wróżba to: