„Bezpieczne wakacje” po wakacjach w Suszu [ZDJĘCIA]

2021-09-13 14:26

W Suszu odbyła się już dwunasta edycja pikniku pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Mimo, że czas wakacji minął, na propagowanie zasad bezpieczeństwa nigdy nie jest za późno.

W niedzielę 12 września w miejscowości Susz odbyła się już dwunasta edycja pikniku pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Mimo, że czas wakacji minął akcja ma na celu w szczególności propagowanie zasad związanych z bezpieczeństwem i poszerzeniem wiedzy wśród mieszkańców, a co ważne wśród najmłodszych.

Organizatorem pikniku była lokalna jednostka OSP Susz. Oczywiście nie zabrakło na pikniku stoiska prewencji społecznej zorganizowanego przez KP PSP w Iławie.

- Iławscy strażacy zaprezentowali sprzęt i nowoczesne umundurowanie jakie obecnie wykorzystują do działań ratowniczo – gaśniczych. Nie zabrakło również umundurowania i hełmów dla najmłodszych, dzieci bardzo chętnie odwiedzały stoisko i zadawały wiele pytań - podsumowuje st. kpt. Krzysztof Rutkowski  

Kolejnym elementem, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem był punkty, w którym na czterech fantomach szkoleniowych przekazywana była wiedza na temat prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej.  

Strażackie stoisko odwiedziły setki uczestników pikniku, a dla osób, które w praktyczny sposób przystąpiły do prób resuscytacji organizatorzy przygotowali nagrody.

QUIZ. Kopcił jak szalony. Pamiętasz Wartburga?

Pytanie 1 z 12
W jakim mieście NRD od początku produkowano Wartburga?
Sezon grypowy - co trzeba wiedzieć o grypie i szczepionce?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!