14 zarzutów dla notorycznego włamywacza z Zalewa

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

14 zarzutów dla notorycznego włamywacza z Zalewa

2021-10-18 13:01

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 41 – latka. Mężczyzna wiele razy włamywał się i kradł.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca poprzez odkręcenie śrub od skobla włamał się do piwnicy skąd zabrał odzież.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że włamania dokonał znany policjantom z wcześniejszych interwencji 41 – latek. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Jak ustalili mundurowi mieszkaniec Zalewa kilka dni wczesnej włamał się do jednego z domów w mieście, kiedy to jego właściciele byli w sanatorium po czym zabrał pieniądze oraz elektronarzędzia. W związku z powyższym policjanci przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 14 zarzutów 41 – latkowi a sąd zastosował, wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mieszkaniec Zalewa najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Gęsina - dlaczego warto jeść mięso z gęsi

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!