Domownicy w sanatorium, a złodziej nie odpoczywał

i

Autor: Pixabay

Domownicy w sanatorium, a złodziej nie odpoczywał

2021-10-13 11:49

Mężczyzna włamał się do jednego z domów w Zalewie oraz ukradł przewód elektryczny schowany w chodniku. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wykorzystując nieobecność właścicieli domu włamał się po czym ze środka zabrał pieniądze oraz elektronarzędzia.

Jak się okazało pokrzywdzeni byli w sanatorium kiedy ich okradziono. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę włamania. Okazał się nim 41 – latek. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna dzień przed zatrzymaniem ukradł jeszcze 60 metrów przewodu elektrycznego, który wyciągnął spod kostki brukowej. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!