zniszkone ule

i

Autor: KPP Iława Zniszczone ule pod Zalewem

Zniszczył ule. Usłyszał zarzuty

2022-05-09 12:44

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali sprawcę zniszczenia 27 uli w gminie Zalewo.

Pod koniec kwietnia właściciel pasieki znajdującej się na terenie gminy Zalewo poinformował o zniszczeniu uli. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wtargnął na teren gospodarstwa pszczelarskiego i celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli po czym poprzewracał ule.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że to nie było jedyne zniszczenie pasieki. Okazało się, że sprawca trzykrotnie niszczył ule. Powodując starty blisko 14 tysięcy złotych. 

Mundurowi ustalili, że sprawcą jest znany im z wcześniejszych interwencji 21 – latek. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Zalewo i przestawili mu trzy zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Oświadczył, że kiedy jeździł quadem po okolicy nie wie czemu zatrzymał się koło pasieki poprzewracał ule, pozrzucał daszki oraz wyciągnął ramki po czym odjeżdżał.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

zniszkone ule

i

Autor: KPP Iława Zniszczone ule pod Zalewem
Weterynarz zabił zdrowego psa bo się pomylił

Na słodko czy na słono - jak to się je? Odróżnisz wytrawną przekąskę od deseru?

Pytanie 1 z 23
Churros to hiszpańskie:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl