Zniszczył dwa samochody. Powiedział, że to przez alkohol

2022-05-10 13:58

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi. Mężczyzna zniszczył dwa samochody. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zniszczeniu mienia. Zgłaszający powiedział, że nieznany sprawca zniszczył mu samochód - wgniótł dach oraz potłukł przednią szybę w seacie i uszkodziła klamki w drzwiach.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków, a także wykonali oględziny na miejscu zdarzenia. Zabezpieczyli również dokumentację fotograficzną. Kolejnego dnia mundurowi zostali poinformowani o kolejnym zniszczeniu tym razem opla.

Zgłaszający oświadczył, że sprawca przy użyciu nieznanego narzędzia potłukł przednią i boczną szybę, lusterko boczne oraz reflektory przednie jak i tylne. W tym przypadku mundurowi również przesłuchali pokrzywdzonych, a także wykonali oględziny na miejscu zdarzenia i zabezpieczyli dokumentację fotograficzną.

W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcą zniszczenia jest dobrze znany im z wcześniejszych interwencji 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Jak oświadczył zrobił to będąc pod działaniem alkoholu, a wtedy to nie panuje nad swoim zachowaniem.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Strażak zginął po zderzeniu z pociągiem

Ważne daty w historii Polski. Znasz je wszystkie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
W którym roku był Chrzest Polski?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!